Asus M5A99X Evo: zajímavý podvozek pro Bulldozer

0

Bulldozer tu s námi bude už takřka za měsíc a je tedy tak trochu čas, abychom začali spatřovat více desek pro tuto novou platformu od AMD. Asus jde příkladem a známe obrázky M5A99X Evo.

Asus M5A99X Evo je základní deska se socketem AM3+ a s čipovou sadou AMD 990X (proto tak nadupaně vyhlížející označení modelu). Můžete na ni osadit procesory Zambezi, nová šestijádra a osmijádra od AMD, na která se můžeme těšit zhruba na polovinu června / júna.

Asus M55A99X Evo


Deska se pochlubí dvojicí inteligentních procesorů EPU a TPU pro vyvážení spotřeby a výkonu v případě potřeby. Z dalších vychytávek Asusu jmenujme i 6+2fázové Digi+ VRM – napájecí okruhy. Tyto novinky známe převážně z desek pod Sandy Bridge. Procesor má k ruce čtyři sloty DIMM DDR3. Deska dále nese tři sloty PCI Express ×16 s podporou CrossFireX i SLI, dva sloty PCI Express ×1 a jeden klasický PCI. Najdeme tu osm portů rozhraní SATA 6 Gb/s a na zádi také několik konektorů USB 3.0. Osmikanálový zvuk, 1Gb/s Ethernet, UEFI BIOS a další nabídne novinka jedničky na trhu se základními deskami.

Aus M5A99X Evo uvidíme na trhu pravděpodobně kolem poloviny příštího měsíce.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!