Asus má bezva tablet pro kreslíře. Cítí tisíc rozdílných úrovní tlaků pera [CES]

0

Tabletů je tolik, že se mezi mini snadno přestanete orientovat. Neplatí to pro Asus, jenž vyrobil zařízení, které nadchne každého kreslíře. IPS obrazovka s rozlišením 1 280 × 800 bodů od přiloženého stylusu zaznamená 1 000 úrovní tlaku. Firma neupřesnila, co za digitizér přístroj obsahuje, ale bavíme se o produktu od Wacomu. VivoTab Note 8 jinak pohání plnohodnotná Windows 8.1. Photoshop na něm tedy provozovat můžete, ale prakticky to nebude snadný úkol.

Zařízení na náročnou práci jednoduše určeno není, protože mu chybí výkon. Čtyřjádrový Intel Atom Z3740 stačí na kancelářskou práci, něco podobného lze prohlásit o 2 GB operační paměti. Takže žádný zázrak. Své soubory budete ukládat na 32/64GB SSD, plus můžete připojit až 64GB paměťovou kartu. Vepředu vaši nadšenou tvář bude snímat blíže nespecifikovaná webkamera, zezadu pak 5Mpx čip.

 

Asus recykluje svůj starý design, který použil také u konkurenčního tabletu Nexus 7. Tomu odpovídá i naprosto stejná tloušťka, jež činí zhruba jeden centimetr. Jestli vás starší design ještě interesuje, necháme na každém z vás. Asus chce zaujmout, a proto k zařízení přidá ještě kancelářský balík Microsoft Office Home & Student. Těšit se prý máme i na kvalitní hudební zážitek, který podpoří hardwarová i softwarová vylepšení.

VivoTab Note 8 bude dostupný v prvním nebo druhém čtvrtletí. Cena ve výši 299 dolarů za 32GB model a 349 dolarů za 64GB se nám zdá férová.

Asus VivoTab Note 8

Zdroj: Asus | Cnet | Engadget

Ohodnoťte tento článek!