Asus má nové 4GB GeForce GTX 680 s dvouslotovým chladičem DirectCU II

0

Asus představil dva nové modely grafických karet GeForce GTX 680. I když dva jsou spíše papírově, model GTX680-DC2-4GD5 a GTX680-DC2G-4GD5 se liší jen tím, že u druhého jmenovaného je součástí balení i plná hra; soudě dle popisku máte na výběr zřejmě jen jeden z pěti možných titulů: Assassins Creed III, I Am Alive, R.U.S.E., Splinter Cell: Conviction či Rainbow Six Vegas 2.

 

Karty jsou osazena novou generací dvouslotového chladiče DirectCU II, se kterým máme zatím jen výborné zkušenostiOproti referenčnímu provedení dvojnásobek paměti GDDR5, tedy 4 GB, ale jinak běží na referenčních taktech (jádro na 1006 MHz, ~1058 MHz s GPU Boost, paměti na 6008 MHz). Mají standardní kombinaci výstupů (DVI-I, DVI-D, HDMI a DisplayPort).

 

Termín dostupnosti zdroj ani výrobce neuvádí, předpokládaná cena levnějšího modelu je 520 dolarů (u nás by to bylo kolem třinácti tisíc s daní, s ohledem na ceny jiných 4GB GTX 680 bych ale hádal, že to může být i o dost víc). Takže pokud v současnosti plánujete nákup highendové grafické karty s nadprůměrnou kapacitou paměti a obdobným výkonem… pořiďte si přetaktovanou HD 7970 a ušetříte asi tři tisíce.

Zdroj: TechPowerUp, Asus

Ohodnoťte tento článek!