Asus má pro hráče dvě malá řešení. Vodou chlazený notebook a prcka s Titanem [IFA]

0

Kdo chce hrát, ale má málo místa nebo by s sebou počítač rád nosil s sebou, pro toho jsou určeny dvě novinky Asusu. Své herní mašiny řady Republic of Gamers doplní o notebook GX700 a desktop G20.

Asus ROG GX700 Asus ROG GX700
Asus ROG GX700

Začněme notebookem. V něm se nacházejí ty nejlepší komponenty. Displej má úhlopříčku 17,3″, panely typu IPS a rozlišení 2160 × 3840 px. Full HD by ale stačil, rozjet moderní hry v UHD je problém i na desktopu, natož notebooku. GX700 se ale bude snažit. Obsahuje odemčené čtyřjádro Intel Core i7-6820HK (2,7 až 3,6 GHz), k tomu až 64 GB operační paměti a výkonnou grafiku GeForce. Ta se může měnit, ale aktuálně tam bude GTX 980M. Do těla se vejde rychlé SSD úložiště připojené s PCIe, ale také 2,5″ pevný disk nebo optická mechanika.

 

Největší úlet je ale použité chlazení. K notebooku se dá zezadu připojit externí modul s vodníkem (pumpou, radiátorem a velkými větráky). Firma zatím neřekla, jak přesně to připojení nového chladicího okruhu funguje, ale mělo by to přinést nižší teploty i hluk a možnost vyššího přetaktování. Cenu ani dostupnost zatím neznáme, taková konfigurace ale klidně může stát i sto tisíc.

Asus ROG G20
Asus ROG G20

Desktopáře zaujme spíš ROG G20 Special Edition. Loňskou gé-dvacítku Asus ještě více vybrousil. Zmenšil tělo, takže už nemá objem 12,5 litru, ale jen 9,5 litru. Dovnitř se přitom vešel špičkový hardware v čele s Core i7 řady Skylake a grafikou GeForce GTX Titan X. Vnitřek je chlazen dvěma ventilátory a důmyslnými průduchy. Součástí skříň je řada diod, které umí svítit až osmi miliony barvami a které umí pulzovat do rytmu hudby. Ani v případě Asus G20 neznáme cenu nebo dostupnost.

Zdroj: Asus

Ohodnoťte tento článek!