Asus Mars II dual-GTX 580, římský bůh války přichází

0

Délkou si nezadá s Radeonem HD 5970 (31 cm) a dokonce je ještě o něco vyšší a zabere celkem tři sloty. Dva 80mm ventilátory ofukují hliníková žebra chladiče, skrz která prochází několik měděných heatpipe a to vše kryje černočervený kryt se složitým vzorem. Takový je první pohled na pekelnou grafickou kartu Asus MARS II, která se řadí do série Republic of Gamers.

Dostane však svému vzhledu a stane se z ní opravdový trhač asfaltu? No přinejmenším trochu potrápí vaši peněženku, jelikož její cena (dosud neznámá) se bude blížit třiceti tisícům korun.

A co se skrývá uvnitř za démony, že je musí krmit tři osmipinové konektory? Jak jistě správně tušíte, na černém PCB se usídlila dvě jádra GF110 v plné zbroji. Obě by podle zdroje měla pracovat na podobné frekvenci jakou mají referenční GTX 580 (772/1544/4008 MHz pro jádro/stream procesory/paměti) a navíc by měl zůstat ještě nějaký prostor pro přetaktování. Konkrétní specifikace však Asus neoznámil.

Povšimněte si také malého červeného tlačítka ukrývajícího se vedle trojice napájecích konektorů. Pokud obrázek na něm nelže, uvede ventilátory do maximálních otáček.

Shrnuto a podtrženo, původní myšlenku Nvidie, osadit dvě plně funkční jádra GF110 na jednu kartu, nyní dotáhl do konce Asus. Karta byla zachycena na právě probíhající výstavě Computex 2011 v Taipeii. Výsledná podoba karty může ještě dostát změn, jelikož na výstavu Asus přivezl předprodukční vzorek. Pořád vám ještě připadá Asus Matrix GTX 580 jako monstrum?

Zdroj: TechPowerUp.com

Asus Mars II dual-GTX 580, římský bůh války přichází

Ohodnoťte tento článek!