Asus Mars III: monstrum s 8GB pamětí, 20 napájecími fázemi a dvěma jádry GTX 680

0

Nástupce limitované série grafických karet Asus Mars II se pomalu blíží. Po prvních snímcích, které již před časem proběhly nejrůznějšími fóry, se objevil také snímek obnaženého tištěného spoje. Tato karta řadící se do série Republic of Gamers, je pojmenována po římském bohu války Martovi. Pyšní se dvouslotovým chladičem se třemi ventilátory, backplatem a plechovým krytem, pod nímž se ukrývají dvě plnohodnotná jádra GK104. Taková, jež naleznete v GeForce GTX 680.

Asus Mars III

  Asus Mars IIIAsus Mars IIIAsus Mars IIIAsus Mars III

Tištěný spoj nese celkem 20 napájecích fází, které jsou rozděleny na 8+2 fáze pro každé jádro a k němu přidružené paměti GDDR5. Těch na kartě nalezneme celkem 8 GB, každé jádro tedy využívá 4 GB své vlastní paměti, s nimiž komunikuje pomocí 256bitové sběrnice. Energii přivádí trojice 8pinových konektorů, což v součtu s PCIe slotem udává maximální teoretickou spotřebu 525 W. Červené tlačítko na horní straně karty slouží k nastavení otáček ventilátorů na 100 %.

Asus Mars III

Záslepky karty nabízejí trojici konektorů DVI a jeden MiniDisplayPort. Co se SLI týče, na grafické kartě se nachází pouze jeden konektor SLI. Případní movití zájemci se tak budou muset spokojit stále „pouze“ s 4-way SLI a SLI ze šesti GPU nechat stále v říši snů.

 

Cena Asus Mars III bude zcela jistě astronomická, podobně jako cena jejího předchůdce, jelikož se zřejmě bude opět jednat o exkluzivní kartu pro několik vyvolených. Ostatně Asus Mars II byla vyrobena pouze v počtu 1000 kusů a její zaváděcí cena činila $1500.

Zdroj: Republic of Gamers, EXPreview

Ohodnoťte tento článek!