Asus Memo Pad 7: Co víc si za tři tisícovky přát? (minirecenze)

0

Modelová řada Memo Pad znamená v podání Asusu levné tablety s velmi dobrým poměrem ceny a kvality. A podobně jako předchozí modely včetně těch desetipalcových na tento trend navazuje i třetí model sedmipalcové varianty.

Asus Memo Pad 7
Asus Memo Pad 7

Asus Memo Pad 7  Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7Asus Memo Pad 7Asus Memo Pad 7 

 

Na první pohled však nezaujme IPS displej, dokonce ani nálepka ohlašující přítomnost procesoru od Intelu. Jako první na sebe strhnou pozornost barvičky, do kterých Asus tablety Memo Pad oblékl. K dispozici je červený, modrý a žlutý, které navíc můžete schovat do růžového pouzdra. Pokud však nejste fanoušky pestrobarevné elektroniky, můžete zvolit tradiční bílou nebo černou.

Asus Memo Pad 7
cena 2 990 Kč
zapůjčil Asus
hardwarová výbava 
operační systém Google Android 4.4.2
CPU Intel Atom Z3745, 4× 1,33 GHz (boost 1,86 GHz)
grafika Intel HD Graphics 
RAM 1 GB (DDR3)
interní úložiště 16 GB
displej 7″ (1280 × 800), IPS
fotoaparát 2 Mpx (zadní), 0,3 Mpx (přední)
bezdrátová konektivita
Wi-Fi (b/g/n), Bluetooth 4.0, GPS, GLONASS
konektory a sloty microUSB, 3,5mm audio, microSD
baterie 15Wh (Li-Pol, 9 hodin)
rozměry / hmotnost 189 × 114 × 9,6 mm / 295 g
záruka 2 roky
85%

Jak už bylo zmíněno, tablet je poháněn procesorem od Intelu. V tomto případě se jedná o čtyřjádrový Atom Z3745, který pracuje s maximální boost frekvencí 1,86 GHz. Po levných čínských tabletech především s čipsety Rockchip se jedná o příjemnou změnu. Atom zajistí bezchybný chod systému a nezadýchá se ani v okamžicích, kdy mnoha levným tabletům dochází dech. Tím je například hromadná aktualizace několika aplikací. I když na pozadí tablet stahoval a instaloval nové verze několika desítek aplikací, stále se na něm dalo bez problému pracovat.

Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 

Další povedenou součástí je IPS displej. Ten má sice rozlišení 1280 × 800 px, ale jen blázen by za tuto cenu čekal Full HD. Díky použitému panelu tak displej nabízí perfektní pozorovací úhly, závadou může být rovnoměrnost podsvícení. Při používání v šeru či tmě je ve spodní části zřetelná silněji osvětlená oblast. Kaňku na vysvědčení ale dělá hlavně méně sytá červená, maximální jas mohl být také trochu vyšší. Přesto jde v této cenové kategorii o vynikající displej.

Asus Memo Pad 7 - displej
Asus Memo Pad 7 – displej 

Další srovnání displeje MemoPadu 7 najdete ve společných grafech v rámci článku Megatest 58 mobilních displejů: reparát Samsungu, příchod Xiaomi, Texet a…

Úvod, zpracování, displej

Naměřené hodnoty, kompletní fotogalerie

Použité prostředí Zen UI je velmi povedené a zpracováním a přehledností připomíná třeba UI z LG G3. Že bychom konečně přestali výrobce za nenasytné nadstavby kritizovat?

Naměřili jsme
Antutu Benchmark 31 977 bodů
3DMark (Ice Storm) Maxed out
3DMark (Ice Storm, Extreme) 6458 bodů
Quadrant 15 325 bodů
Vellamo (HTML5) 3005 bodů
Vellamo (Metal)    
1102 bodů

Hledáte levný sedmipalcový tablet? Memo Pad je jednou z nejlepších možností.

Plusy / mínusy
poměr cena/výkon mizerný fotoaparát
displej
prostředí, zpracování

Kompletní fotogalerie:

Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 Asus Memo Pad 7 

Ohodnoťte tento článek!