Asus N56VM: čistý dunící zvuk od Bang&Olufsen (první pohled)

0

Asus N56VM dokáže doslova produnět celou místnost. Tedy, když ho srovnáte se slušnými reproduktory za alespoň 500 Kč, notebook se stále nemůže rovnat pořádné soustavě, nicméně ve srovnání s jakýmkoli jiným notebookem je Asus N hvězda. Reproduktory nesou značku Bang&Olufsen a nejen, že značnou část základny notebooku zabírají mřížky dvou velikých stereoreproduktorů, ale dokonce tu máte i přibalený takový černý „kelímek“ – externí subwoofer, který můžete připojit 2,5mm jackem do speciálního konektoru v notebooku a už tak celkem dobrý zvuk obohatit o slušné basy. Je to možná pro někoho trochu nefér řešení, faktem je, že takhle hluboké zvuky prostě do 3,2 cm silných 15,6″ notebooků nenacpete a je na to potřeba jít od lesa. A pokud jste četli recenzi Asusu N55SF, pamatujete si, že jde o skvělé řešení.

 

Skvělý zvuk ale není všechno, co se nám na Asusu N56VM líbí. Koukněte na parametry – nemáme v ČR prodávanou konfiguraci, proto uvádím cenu v rozmezí všech českých konfigurací z Heureka.cz.

Asus N56VM
Cena s DPH 16 565-23 728 Kč (různé konfigurace)
Zapůjčil Asus / Relative PR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i7-3610QM
Počet jader (virtuálních) 4 (8)
Frekvence 2,3 GHz
Max. frekvence (turbo) 3,3 GHz
Operační paměť 6 GB DDR3
Pevný disk 750 GB, 7200 ot./min
Optická mechanika Blu-ray vypalovačka
Displej 15,6″, 1920 × 1080 px, matný
Grafická karta Nvidia GeForce GT 630M
Intel HD Graphics 4000
 ––> přepínatelné (Nvidia Optimus)
Jiné
Rozměry: 380 × 255 × 32,4 mm
Hmotnost: 2,7 kg
Baterie: 56 Wh, 6článková

Procesor můžete vyměnit za dvoujádro, zůstává ale 22nm Ivy Bridge s parádním výkonem, RAM může být 4-8 GB a pevný disk se také může zajímavě lišit – nejvíce můžete chtít 1TB verzi, ovšem 750GB varianta s 7200 otáčkami za minutu nezní jako špatná volba. Schválně, jak disk dopadne v testech. Mechanika je zpravidla DVD-RAM, ovšem zrovna u našeho modelu máme Blu-ray vypalovačku.

Asus N56VM – preview Asus N56VM – preview Asus N56VM – preview 

To všechno je ovšem vedlejší. Druhým největším plusem Asusu N56VM je bezesporu jeho displej – 1920 × 1080 px na 15,6″ úhlopříčce s matným povrchem je super, i když tomu tak není u všech konfigurací.

Novinkou od předchozího modelu je podsvícená klávesnice a hlavně přepracovaný design. Nevím, jestli je lepší nebo horší, ale v obou případech ho mohu označit za povedený. Notebook má nyní opravdu kompaktní vzhled základny a dírkování je velmi elegantní, navíc jsme se zbavili lesklých povrchů, pianově černý povrch víka na Asusu N55SF vypadal sice hezky, ale hnědé kovové víko modelu N56VM zase tak snadno nezamažete.

 

Za danou cenu jde určitě o nabídku, kterou se vyplatí zvážit. Zklamat vás může ne zrovna výkonná grafická karta, na nějaké náročné hraní s Asusem N56VM nepočítejte, obzvláště v nativním rozlišení ne. Uvidíme, jak je na tom výdrž, změříme barvy a kontrast podle parametrů skvělého displeje a otestujeme vůbec vše, co kdy testujeme a přineseme vám důkladnou recenzi. V nadpisu můžete nejspíše očekávat něco jako „ostrý obraz a dobrý zvuk“, což je kombinace, jakou u multimediálních notebooků chcete především.

 Asus N56VM – preview Asus N56VM – preview Asus N56VM – preview

Ohodnoťte tento článek!