Asus NV 780i s 3-way SLI

0

Hothardware dostali do rukou testovací kousek desky Asus NV 780i, první desky s čipsetem Nvidia nForce 780i. O té jsme už psali v souvislosti s možnými problémy s procesory Penryn. Deska by měla být vhodná k přetaktování a pyšní se třícestným SLI.

Z obrázků si všimněte, že se jedná o full retail provedení, takže deska už musí být téměř připravená k vypuštění na trh. Vypadá to, že Nvidia opravdu jen použila Gen2 bridge na čipset 680i (nebo možná switch, každopádně další menší čip s označením nForce 200), ačkoli architektura ještě potřebuje lépe prozkoumat, než se budou moci vyhlašovat definitivní soudy o počtu inovací.

Důležitější otázkou je, co přesně bude dělat čip NF200 v kombinaci s northbridge jádrem 680i (přezdívaným 780i). Hothardware ve článku spekulují o funkci nového čipsetu NF200. Je to jen mezimůstek k PCI Express 2.0 , který vezme 32 linek PCI Expres 1.1 ze severního můstku a rozvede je dolů k PEG slotům, které budou podporovat PCI Express 2.0?

V tom případě by byla rychlost PCI-E slotů stejně na úrovni PCI-E 1.1. Ani Dave Altavilla, který měl desku v ruce si není jistý. Jako další řešení udává, že Nvidia vzala linky HyperTransportu a použila je s čipem NF200 jako můstek k PCI-E 2.0. My z akce Nvidia Editor’s Day víme jak to je, ale váže nás NDA úmluva až do půle prosince (oficiální uvedení).

Deska tedy obsahuje tři PCI Express ×16 sloty. Určitě bude zajímavé sledovat výkon počítače s třemi kartami GeForce 8800 GTX Ultra spojenými třícestným SLI a zejména nárůsty v moderních náročných hrách.

 

Zdroj: Hothardware

 

Ohodnoťte tento článek!