Asus OC Noob: jak probíhala „výuka přetaktování“ na VUT v Brně

0

Středa 21. listopadu, to byl ten den, kdy se na VUT v Brně konala akce pořádána společnostmi Asus, Alfa.cz, Kingston a třemi českými overclockery. Lidé procházejí ten den hlavní halou Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií a Fakulty podnikatelské na Kolejní 4, určitě zaznamenali, že se tam něco děje.

Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno

Pro ty, kteří nečetli naši pozvánku a nevědí, oč se jednalo, připomeneme. Zájemci o vyzkoušení si přetaktování se zapsali na lístečky a z těch se potom losovali tři šťastlivci. Vylosovaní usedli k sestavám složeným z následujících komponent: základní deska Asus Maximuv V Extreme, procesor Intel Core i5-3570K, grafická karta Asus GeForce GTX 660 Ti, operační paměti Kingston HyperX Beast, SSD Kingston HyperX 3K a napájecí zdroj Seasonic OEM 500 W. Testovalo se na vzduchu, kdy se o chlazení staral chladič Gelid Tranquillo.

Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno  Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno  

Jejich úkolem bylo za odborné asistence overclockerů vyladit sestavy tak, aby ve třech benchmarcích dosáhli co nejlepších výsledků. Výkon se porovnával v SuperPI 32M, 3DMarku 06 a 3DMarku 11. Na každý z těchto benchmarků měli soutěžící týmy hodinu času, kdy mezi každým byla určitá pauza.

Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno

Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno Asus OC Noob VUT Brno

Po prvním kole to vypadalo, že můj „tým“ prohraje, jelikož jsme časově nezvládli odladit sestavu na nějaký lepší výsledek v SuperPI 32M. V dalších dvou kolech se však karta obrátila a i díky nejlepšímu kousku procesoru jsme oba 3DMarky vyhráli. Pro všechny tři soutěžící byly připraveny velmi zajímavé ceny v podobě základní desky Asus Maximus V Extreme pro výherce, základní desky Asus Maximus V Gene pro druhého a sluchátka Asus Vulcan ANC pro třetího. Konečné pořadí bylo: můj tým, tým froxica a tým flankera. Dále byly i pro publikum připravené nějaké malé soutěže o „drobnější“ ceny.

Asus OC Noob VUT Brno
Asus OC Noob VUT Brno

Celá akce se vydařila tak, jak měla a snad i splnila svůj hlavní účel, zaučit aspoň trochu účastníky. Za organizaci této soutěže si společnosti Asus, Alfa.cz a Kingston zaslouží poděkování. Za poskytnutí fotografií děkujeme zástupcům společnosti Asus.

Asus OC Noob VUT Brno
Asus OC Noob VUT Brno

Ohodnoťte tento článek!