Asus okopíroval tahák iPhonu 7 Plus. Jeho ZenFone 3 má foťák s 2,3× zoomem

0

Asus do Las Vegas přivezl nový ZenFone 3 Zoom, jehož hlavní vychytávku prozrazuje už název. Ano, má foťák se zoomem. Ne, nepoužívá stejný systém s posuvným mechanismem a zrcátky schovanými v těle jako u prvního ZenFonu Zoom. Místo něj vsadil na princip dvou snímačů s různými objektivy, jako používá iPhone 7 Plus.

To nej ve střední třídě

ZenFone 3 Zoom (model ZE553KL) zapadá do vyšší střední třídy. Obsahuje 5,5″ AMOLED displej s rozlišením 1080 × 1920 px. Kryje jej Gorilla Glass 5. Uvnitř tiká Snapdragon 625 s osmi procesorovými jádry a grafikou Adreno 506. K dispozici bude 3/4 GB RAM a 32/64/128 GB flash paměti. Nechybí čtečka microSD, dělí se o místo se slotem pro sekundární nanoSIM kartu.

Asus ZenFone 3 Zoom (ZE553KL)

Tělo je kovové, s rozměry 154,3 × 77 × 8 mm a hmotností 170 gramů. To je poměrně dost, ale uvnitř se nachází nadstandardní 5000mAh akumulátor slibující výdrž až 42 dní v pohotovosti, 48 hodin hovoru, 25 hodin surfování přes Wi-Fi nebo 6,4 hodin natáčení 4K videa. Poslouží i jako powerbanka pro jiná zařízení. Konektorem je USB-C s rychlonabíjením. Asus dokonce přibalí i OTG kabel (USB-C na klasický USB-A).

Asus ZenFone 3 Zoom (ZE553KL)Asus ZenFone 3 Zoom (ZE553KL) 

Samozřejmostí je podpora LTE se všemi našimi pásmy, Wi-Fi 802.11b/g/n i Bluetooth 4.2. NFC ale nehledejte. Asus zato slibuje kvalitní a hlasitý reproduktor (i když pouze jeden) a tradičně dobrý sluchátkový výstup. Vzadu najdeme rychlou čtečku otisků. Systémem je bohužel jen Android 6.0 (s nadstavbou ZenUI 3.0).

Konečně ty foťáky

Stejně jako u zmíněného iPhonu 7 Plus i zde jsou oba zadní foťáky kousek od sebe. Blok je vystouplý (jako u Applu), ale chrání jej Gorilla Glass. Hlavní foťák je špičkový, alespoň co se týče papírových parametrů. Využívá snímač Sony IMX362 s úhlopříčkou 1/2,55″ a rozlišením 12 Mpx. Před ním je opticky stabilizovaný objektiv skládající se ze šesti členů. Světelnost činí výborných F1,7.

Snímač stejně jako u Galaxy S7 obsahuje duální pixely, na celé ploše se nacházejí fázové detektory zpřesňující a zrychlující ostření. Asus si navíc pomáhá i druhou generací laserového ostření. ZenFone zaostří za 0,03 sekundy. Asus slibuje dobrý výkon i při kontinuálním ostření a sledování objektů. Tady není co vytknout.

Asus ZenFone 3 Zoom (ZE553KL)

Nechybí ani nezávislý RGB senzor, kterým si mobil pomůže při nastavení barevné teploty (tedy vyvážení bílé). Pod čočkou je i dvojitý LED blesk. ZenFone točí i 4K video, podporuje také slow motion nebo time lapse. Optická stabilizace slibuje účinek 4 EV, ale funguje jen u fotek. U videa se použije pouze elektronická stabilizace (s účinkem 3 EV).

Asus tvrdí, že jeho ZenFone nabízí 2,5× vyšší světelnou citlivost než iPhone 7 Plus. Popravdě ale netuším, jak k takovému číslu přišel. Světelnost objektivu ani velikost pixelů není rozhodně násobně lepší. Asus se tím přitom chlubil na konferenci, v tiskovce i na webu. Všude se porovnává s iPhonem.

Asus ZenFone 3 Zoom (ZE553KL)

Zatímco hlavní foťák má přepočtenou ohniskovou vzdálenost 25 mm, sekundární má objektiv s 59mm ohniskem, odtud 2,3× zoom. Asus k němu moc detailů neuvádí. Objektiv se skládá z pěti členů a snímač má také rozlišení 12 Mpx. Pomocí dat z obou foťáků ZenFone nabídne rozostřené pozadí u portrétů stejně jako jiné dvouoké mobily.

Druhý foťák ale určitě nebude kvalitativně na úrovni toho prvního. Tak to není ani u Applu. Jeho sekundární postrádá optickou stabilizaci, používá o dost menší čip a také horší světelnost. Stejně postižený musí být i Asus, ten ale parametry neuvádí.

Asus ZenFone 3 Zoom (ZE553KL)

Fotoaplikace nabídne plně manuální režim a v budoucnu i výstup v RAWu. To ale až po aktualizaci na Android 7.0. Přední foťák má rozlišení 13 Mpx a světelnost F2,0. Stejně jako iPhone umí při focení blýsknout displejem.

Cenu ani přesnou dostupnost ZenFonu 3 Zoom zatím neznáme.

Kam dále? Přečtěte si recenzi Asus ZenFone 3 (ZE520KL)

Zdroj: Asus

Ohodnoťte tento článek!