Asus O!Play Mini: menší a stále šikovný brácha

0

Asus svůj univerzální HD přehrávač výrazně zmenšil, přitom ponechal nejdůležitější konektory, čtečku karet a širokou podporu formátů. Engadget má první informace, jak bude O!Play Mini vypadat. Kvůli menším rozměrům (182 × 107 × 29 mm) už nemůžeme počítat s pozicí pro 3,5″ disk, bohužel zmizel také USB 3.0, eSATA a veškeré síťové moduly.

Externí disky (FAT16/32, NTFS, HFS, HFS+, EXT3) tak zapojíte pouze do předního USB 2.0, případně můžete vložit paměťové karty do 4in1 čtečky, podporovány jsou formáty SD/MMC/MS/xD. Vzadu už zůstal pouze HDMI 1.3, digitální optický a tři analogový cinche pro stereo zvuk a kompozitní video.

Asus O!Play MiniAsus O!Play Mini, zdroj: Engadget

Podpora multimediálních formátů je stále ukázková:

  • video: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, MPEG-4 AVC, WMV9, VC-1, Real Video
  • zvuk: MP3, WAV/LPCM, WMA9, AAC, FLAC, OGG Vorbis, Dolby Digital, DTS
  • kontejnery: AVI, MPEG/MPEG, VOB, MKV, TS/TP/M2T, MP4, MOV, WMV, ASF, MKA, RM/RMVB
  • titulky: srt, ass, ssa, sub, smi, txt
  • obrázky: JPEG, BNP, PNG, GIF, TIFF

Náročnější posluchači určitě ocení, že Asus umí přes HDMI odeslat také Dolby TrueHD a DTS-HD, nejlepší zvukové formáty na Blu-ray.

O!Play Mini má nelehkou pozici a bude muset bojovat především cenou. Sice přehraje kdeco, ale bez internetu je to jen další krabička a ovladač navíc. Podobný funkce, i když ne v takovém rozsahu, dnes v sobě integrují všechny nové placaté televizorů. Asus tak zaujme hlavně majitele starších modelů. Cenu ani dostupnost však zatím neznáme.

Tip: Určitě nepřehlédnětě, že můžete soutěžit o tři Asusy O!Play HD2 až do 16. ledna na ExtraHardware.

Zdroj: Engadget

Asus O!Play Mini: menší a stále šikovný brácha
Ohodnoťte tento článek!