Asus P6X58-E WS: Platforma Intel X58 neumírá

0

Základní deska Asus P6X58-E WS najde uplatnění hlavně v pracovních stanicích a jednoprocesorových serverech, jelikož je určena pro čtyřiadvacetihodinový provoz sedm dní v týdnu. Je postavená na platformě Intel X58 a podporuje procesory Core i7 a Xeon. Disponuje funkcí Extreme Phase, která se stará o optimalizaci napájení a tudíž i spotřeby. Další firemní vymožeností je Asus TurboV, jež umožňuje přetaktování hlavních součástí počítače a navíc dokáže u všech těchto komponent zvedat napětí po 0,02V krocích bez jakýchkoli omezení.

Na desce se nachází čip Nvidia NF 200, díky kterému je lze osadit čtyři přídavné karty do slotu PCIe ×16 při zapojení všech linek. V SLI režimu je možné provozovat až tři karty, zato CrossFireX podporuje zapojení akcelerátorů čtyř. V případě, že potřebujete masivní výkon v CUDA výpočtech, můžete na desku osadit čtyři akcelerátory Nvidia Tesla. Celkem se zde nachází pět PCI-E 2.0 x16 slotů a jeden slot PCI-E x1.

Šestice paměťových slotů podporuje osazení až 24 GB paměti standardu DDR3. Pro pevné disky je připraveno šest SATA 3 Gb/s portů umožňujících RAID 0, 1, 5 a 10, zatímco dva SATA 6 Gb/s porty podporují pouze RAID 0 a 1. Na zadním panelu se nachází dva USB 3.0 a šest USB 2.0 portů, zatímco dalších šest USB druhé generace je přímo na základní desce. Spojení s okolím poté zajišťují dva gigabitové konektory LAN RJ45.

K nadstandardnímu vybavení patří 16fázové napájení procesoru spolu s dvěma dalšími fázemi určenými pro paměti a sběrnici QPI. Výrobce na desku poskytuje záruku na bezporuchový 24/7 provoz po minimálně 24 měsíců. Doporučená cena je stanovena na 7 500 Kč, ale její cena v některých obchodech je téměř o tisícovku nižší.

Zdroj: TZ, Asus.com

Ohodnoťte tento článek!