Asus P7P55 Pro – podvozek pod Core i5

0

Nikdo s určitostí neví, kdy Intel oficiálně vypustí své nové, levnější procesory architektury Nehalem pro patici LGA 1156. Fotografie základních desek pro novou platformu nicméně vídáme už od března: připomeňme desky od MSI, DFI a Gigabyte. Mezi prvními nechyběl ani Asus. Fotografie prototypů motherboardů označených P7U přinesl server PCGamesHardware. Uplynuly necelé tři měsíce a na čínském fóru XFastest se objevila fotografie desky Asus P7P55 Pro.

Asus P7P55 Pro

Finální podoba ještě může doznat drobných úprav, nicméně už na první pohled je vidět, že základní deska je téměř hotová. Nejdůležitější je samozřejmě nová patice, oproti nabídce pro stávající platformy ale můžeme nalézt několik kosmetických změn. Nové barevné schéma jste zřejmě už zaregistrovali, stejně tak chlazení čipsetu, které je velmi decentní – jelikož Intel P55 je v podstatě pouze jižní můstek, chladič ze stovek gramů mědi a heatpipes by byl ještě zbytečnější, než kdykoliv předtím. Příjemně potěší změna systému značení: namísto nicneříkajícího písmenka je nyní součástí označení přímo jméno čipsetu. Všimněte si také slotů pro paměti: ty používají nový systém zacvakávání modulů, které Asus poprvé vyzkoušel u Rampage II Gene. Do slotů pasují moduly DDR3, s žádnými jinými si platforma LGA 1156 nerozumí.

Dodejme, že deska je určena pro procesory kódově označené Lynnfield (45nm, quad-core) a Clarkdale (32nm/45nm, dual-core s IGP). Ty kromě integrovaného paměťového řadiče obsahují také řadič PCI Express a minimálně s Lynnfieldem bude možno osadit dvě grafické karty od ATI do multi-GPU režimu CrossFire.

Zdroj: XFastest

Asus P7P55 Pro – podvozek pod Core i5
Ohodnoťte tento článek!