Asus P8P67 WS Revolution: těžký kalibr pro Sandy Bridge

0

Před pár dny jste si na našem webu mohli přečíst reportáž z pařížské prezentace společnosti Asus, která se týkala uvedení nových základních desek (a jejich fičur) pro architekturu Sandy Bridge. K vidění byla tehdy pouhopouhá čtveřice modelů a je jasné, že s tímto se výrobce jako je Asus nemůže spokojit: nová deska Asus P8P67 WS Revolution je svou výbavou směřována do pracovních stanic.

Použitým čipsetem je samozřejmě Intel P67 pro procesory LGA 1155. Kvalita z výrobku čiší již na první pohled: napájení procesoru zajišťuje 16+2-fázový okruh, o maximální efektivitu (konkrétně 92%) se postará speciální EPU jednotka. Pořádné desce samozřejmě nemůže chybět čip Nvidia NF200, jenž zajistí podporu zapojení grafických karet Nvidie až do megalomanského 3-way SLI.

Z přiloženého obrázku je dobře vidět čtveřice PCIe × 16 slotů a SATA 3/6 Gb/s konektorů. Deska podporuje dvojkanálové zapojení paměťových modulů typu DDR3 až do rychlosti 2200 MHz, nesmí chybět ani dvojice gigabitových vstupů. Celek již jen doplňují dva USB 3.0 konektory, integrovaná zvuková karta a poměrně mohutné pasivní chlazení čipsetu a napájení.

Základní deska Asus P8P67 WS Revolution bude dodávána s blíže neurčenou „diagnostickou kartou“, cenu zdroj nenastínil. Datum uvedení je jasné, všech desek pro nadcházející generaci 32nm procesorů se dočkáme hned s jejich uvedením (tj. leden/január 2011).

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!