Asus Padfone: smartphone + tablet v jednom

0

Asus Padfone je spojení tabletu a telefonu do jednoho zařízení. Tedy technicky vzato do dvou – smartphone můžete vložit do těla tabletu a surfovat. Líbí?

Vypadá to, že celý Padfone, tedy tablet i telefon, používají hardware ukrytý v telefonu. Ten má úhlopříčku 4,3″ a do takového těla už se dnes bez problému vejde i 1,2GHz dvoujádro ARM se slušnou RAM i grafikou. Tablet má potom úhlopříčku 10″ a v jeho těle najdete asi zejména přídavnou baterii.

Skutečnosti, že jde o jediný přístroj, nasvědčuje i osazený operační systém, Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Ten Google pyšně představil jako univerzální OS použitelný v jedné formě pro telefony i tablety.

Více o Padfonu bohužel nevíme. Koncept byl oznámen už v květnu/máji, nyní Asus stanovil uvedení přístroje na první kvartál roku 2012. To znamená, že spoustu detailů se zřejmě dozvíme na lednovém/januárovém veletrhu CES 2012. Můžeme rozhodně očekávat velmi nehezkou cenu.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tento tablet za zprávu vůbec nestojí.
    Rozlišení je stále nízké, Androidu 3 nebo 4 se oficiálně nedočkáme (Viewsonic na upgrade kašle – leda komunita by pomohla). A taky jste zapomněli zmínit, že to má resistivní displej.

    Srovnatelných zařízení je hodně, třeba k nám se dováží pod značkou Yarvik už dlouho.