Asus PL30JT: rozpačitý notebook s Optimusem?

0

Asus ohlásil nový model postavený na platformě Calpella. Kromě výdrže přes deset hodin se 13″ notebook chlubí i solidním výkonem a hezkým designem.

Texturu broušeného kovu má na sobě bohužel jen okolí touchpadu, jinak se notebook netají lesklým plastem. Širokoúhlý 13,3″ displej zobrazuje klasických 1366 × 768 bodů a leskne se také. Zařazení notebooku do business třídy bych tedy hodnotil jako přešlap. Designově je notebook ale rozhodně pěkný.

Procesorem je Intel Core i5-520UM, dvoujádro se čtyřmi logickými jádry nové rodiny CULV, pracující na frekvenci 1,06-1,86 GHz. K němu je přiřazeno 2× 2 GB RAM typu DDR3. Zobrazování si pomocí technologie Nvidia Optimus přehazuje úsporná integrovaná grafika a o malinko silnější a žravější GeForce G310M s 1GB VRAM, když je potřeba výkon, kreslí Nvidia, když výdrž, tak Intel GMA HD. Celkově je notebook rozhodně použitelný na hraní na nízké detaily. Pevný disk má kapacitu 320 GB a mechanika chybí, jak je u 13″ notebooků zvykem, ale za cenu, kterou Asus nastavil, by tam být mohla.

Výbornou zprávou je osazení osmičlánkové baterie, díky které by nominálí výdrž měla přesáhnout deset hodin. Zajímat vás bude Wi-Fi 802.11n, Bluetooth , čtečka karet a rozhraní Ethernetu o rychlosti 1 Gb/s. Nezapomnělo se na neupřesněný počet USB a monitor lze připojit na port HDMI.

Notebook se bude prodávat s Windows 7 Professional za cenu ‚Ǩ999 / 25 000 Kč. Tím jej Asus poměrně znemožnil, pracující uživatelé sáhnou po notebooku s pořádným displejem a milovníci herních strojků s dlouhou výdrží zřejmě nebudou za notebook platit takové peníze. Velké sousto si ukousl například zmíněný systém, který je zde diskutabilní a doufejme, že se notebook bude prodávat i s Windows 7 Home Premium.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!