Asus představil A88X–Gamer pro FM2+. Levnější alternativa Rangeru?

0

Do poklidných vod desek s FM2+ připlula další zajímavá loď nové série Gamer. Desky stejné série najdete u socketu 1150 s čipsetem B85 nebo H97, kde nabízí funkce mnohem dražších desek a jsou samozřejmě bohatě vybavené. Nový Gamer pak vypadá jako levnější alternativa ke Crossblade Ranger

Asus A88X-Gamer se bude prodávat po boku A88X-Pro. Výhodou proti ní je lepší zvuk, rychlejší síťovka Intel a méně divoký design. Přeci jen černo-žlutá kombinace si našla spoustu odpůrců. Nevýhodou je chudší výbava především zadního I/O panelu. Zde se nachází šest USB (dva USB 3.0 a čtyři USB 2.0), z grafických výstupů HDMI, DVI-D a D-sub (VGA), prastarý PS/2, Gigabit Ethernet, digitální optický Toslink a analogové výstupy pro 7.1 sestavu. Tradičně chybí DisplayPort a e-SATA. 

Nevýhodou celé platformy AM2+, respektive A88X je poměrně malý počet rozšiřujích slotů pro grafické karty. Na desce jsou čtyři PCIe, z toho jeden je ve verzi 3.0 ×16 a druhý ve verzi 2.0 ×4. Zbylé dva fungují v režimu ×1. Naopak majitelé starších zvukových či jiných přídavných karet mohou jásat – rovnou tři sloty PCI jsou více než dostatečné.

Hlavním tahákem desky je opět audio. A88X-Gamer používá technologii SupremeFX, což není nic jiného než Realtek ALC1150 s EMI filtrem, operačním zesilovačem se SNR 115 dB (pravděpodobně TI 5532) a sluchátkovým zesilovačem s podporou až 300Ω sluchátek. Filtraci obstarávají audio kondenzátory Elna.

Nechybí ochrana ESD guard proti napěťovým špičkám USB a DRAM. Celá deska je osazena japonskými kondenzátory Nichicon GT s životností 10 000 hodin při maximální teplotě 105 °C. Samozřejmostí jsou bohaté možnosti UEFI biosu a softwaru AI Suite 3 s integrovaným Fan Xpert 2 pro řízení ventilátorů.

Zdroje: Asus

Ohodnoťte tento článek!