Asus představil kapesní projektor a powerbanku v jednom

2

Asus na našem trhu představil mobilní projektor ZenBeam E1, kterým vytvoříte obraz o velikosti až 120″ ze vzdálenosti 3,7 metrů. Videokonektor HDMI umožňuje připojení počítače, ale i smartphonu, k čemuž se bude hodit vestavěný akumulátor o kapacitě 6000 mAh. Ten by měl zaručit promítání filmů až po dobu 5 hodin.

ZenBeam funguje i jako powerbanka, což vlastně zaručí, že jej sebou budete nosit častěji a projektor využijete při více příležitostech. Také kompaktní rozměry a hmotnost jen 307 gramů odpovídá spíše powerbance než projektoru a jeho funkce je tak vlastně příjemnou přidanou hodnotou, ovšem za nemalou cenu.


Technologie světelného zdroje je
zde samozřejmě úsporná LED a rozlišení obrazu činí Full HD. Jas Asus uvádí
150 lumenů při životnosti 30 000 hodin a ZenBeam E1 koupíte za cenu 8890 Kč

zdroj: TZ Asus

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

 1. Na papíře to vypadá výborně! Samozřejmě si uvědomuju, že zázrak to nebude, ale použití si předstait umím. Otázka je, co se myslí tím FullHD – aby to nebylo jen nějaké virtuální rozlišení a v reálu trapných 480×320 nebo tak něco 🙂
  A docela zásadní věc bude, jak vyřešili propojení s mobilem. Pokud jen přes USB, tak to na dost mobilech nebude fungovat, protože neexistuje žádný standard, na který by se dalo spolehnout 🙁

  EDIT: Tak už to vidím: https://www.asus.com/cz/Projectors/ASUS-ZenBeam-E1/
  854 × 480 px, HDMI/MHL. To rozlišení by ještě šlo, ale nepojede to třeba na Samsung Galaxy S7 a nejspíš ani na Pixelech. Škoda :

  • Teda vydat v dnešní době malý přenosný projektor bez možnosti bezdrátového streamingu, 480p … to dokáži opravdu jen odpornící z Asusu.
   Ad předchozí příspěvek … no můžeme zapojit do projektoru Chromecast … ehm nebo spíš rovnou koupit funkční zařízení.