Asus představil první ZenBook s herní grafikou a obří baterií

3

ZenBooky jsou elegantní stroje s hliníkovým tělem, do kterých byste ani neřekli, že na nich bude někdo hrát hry. Časy se ale mění a nový ZenBook Pro UX550 obsahuje grafickou kartu GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.

Jde o 15,6″ tenký notebook s rozlišením Full HD a matricí IPS, tenkými rámečky NanoEdge, zvukem čtyř reproduktorů Harman Kardon a obřím akumulátorem o kapacitě 73 Wh. Rozměry činí 365 × 251 × 18,9 mm a hmotnost se vešla do dvou kilogramů. Na to, že jde o patnáctku, nepotěší absence numerického bloku kláves, ale to je kvůli tenkým rámečkům, ZenBook má velikost běžných 14″ notebooků.

zenbook-pro_ux550_product-photo_1b_black_06 zenbook-pro_ux550_product-photo_1b_black_08 zenbook-pro_ux550_product-photo_1b_black_21 zenbook-pro_ux550_product-photo_1b_black_30

Zbytek hardwaru tvoří procesor Intel Core i7-7700HQ (Kaby Lake), 8 GB operační paměti a SSD o kapacitě 512 GB. Mezi porty nechybí dva moderní USB-C s podporou rozhraní Thunderbolt, běžné USB 3.1 a HDMI 1.4. Místo čtečky SD karet je zde však jen otvor na malou microSD.

Vedle klávesnice se nachází čtečka otisků prstů pro systém Windows Hello. Displej je dotykový a lze jej ovládat i perem. Cena novinky činí 39 990 Kč a již se prodává. Dá se předpokládat, že víko displeje půjde otevřít opět jen do malého úhlu, nicméně jinak vypadá tento ZenBook velmi povedeně.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Tenhle notebook i přes takhle dobrou grafiku rozhodně není určen na hraní už jenom kvůli tomu jak je tenký. Jsem si jistý že se při větším zahřátí bude porcesor podtaktovavat takže na hraní rozhodně ne.

  2. Zajimavy napad s priblizenim kurzorovych klaves k pismenum, i kdyz VIMari znaji lepsi. Vynechani numericke klavesnice vymenou za vycentrovani klavesnice je za me OK, akorat touchpad preferuji vycentrovany vzhledem k mezerniku a co nejblize klavesnici.