Asus představil Radeon HD 7970 Matrix ve standardní verzi a v „platinové“ edici

0

Radeony HD 7970 GHz Edition jsou již nějakou dobu na trhu. Asus nyní představil vylepšenou verzi této grafické karty. Jedná se o Radeon HD 7970 Matrix ze série Republic Of Gamers a dočkáte se dokonce dvou verzí. Obě karty se liší pouze taktem jádra, které u „Platinové“ verze pracuje na frekvenci 1050 MHz respektive 1100 MHz po automatickém přetaktování. Standardní verze je taktována na 1000 MHz a dokáže se přetaktovat „pouze“ na 1050 MHz.

Napájení je řešeno pomocí dvou 8pinových konektorů, které pumpují energii do 20fázové napájecí kaskády, jež je vybavena napěťovými regulátory „DIGI+ VRM“. Pro snadné přetaktování je pak ke kartě dodáván upravený nástroj GPU Tweak. Ten umožňuje nastavení frekvence pamětí i jádra. Dále umožňuje úpravu napětí a také s ním můžete řídit otáčky ventilátorů.

 

Oba grafické akcelerátory Radeon HD 7970 Matrix jsou vybaveny 3 GB paměti GDDR5 s efektivní frekvencí 6,6 GHz a o chlazení se stará tříslotový chladič DirectCU se dvěma 10cm ventilátory. Na zadní záslepce pak naleznete dva DVI konektory a čtveřici (velkých) DisplayPortů.

 

O dostupnosti se tisková zpráva nezmiňuje, zato české ceny známe. Standardní verze Radeonu HD 7970 Matrix má nastavenou doporučenou koncovou cenu na 11 690 Kč. Doporučená cena Platinové edice je pak 11 990 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ, Asus

Ohodnoťte tento článek!