Asus připravuje GeForce GTX 750 Ti Strix OC s téměř pasivním chlazením

0

Hlavní předností připravované karty GTX 750 Ti Strix OC je, obdobně jako u výkonnějšího modelu GTX 780 Strix, nulová hlučnost karty při nízkých teplotách. Konkrétně u GTX 750 Ti Strix OC se jedná o teploty GPU pod úrovní 50 °C. V takovém případě dojde k zastavení ventilátorů a karta je chlazena zcela pasivně. Tuto výhodu prezentuje firemní video, které si můžete prohlédnout níže.

 

 

GTX 750 Ti Strix OC je vybavena jádrem GM107 s 640 stream procesory, jejichž takt je nastaven na 1124 MHz a průměrný boost je 1202 MHz. Paměti GDDR5 o kapacitě 2 GB jsou s jádrem spojeny pomocí 128bitové sběrnice a pracují na efektivní frekvenci 5,4 GHz. Oproti referenčnímu modelu (základní: 1020 MHz, boost: 1085 MHz, paměti: 5400 MHz) dostala karta slušnou porci výkonu navíc.

 

Chladič karty opět vychází z ověřeného DirectCU II, ale je opatřen novým designem v duchu série Strix. Délka karty by mohly být okolo 22 cm, a jak se zdá, k napájení nepotřebuje žádný externí napájecí konektor. Záslepka karty nabízí DVI, HDMI a DisplayPort.

Asus GTX 750 Ti Strix OC by se měla v obchodech objevit koncem července za blíže nespecifikovanou cenu. Pokud bych se měl pokusit o odhad, tipuji cenu přesahující 3500 Kč, za něž dnes koupíte GTX 750 Ti DirectCU OC.

Zajímavost: Označení série Strix vychází ze jména antického legendárního ptáka, který byl předzvěstí nemoci a živil se lidským masem a krví. Řecké jméno Strix je také označení pro sovu a dnes je najdeme v latinských jménech většiny žijících sov.

Zdroj: TZ Asus, benchmark.pl

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Na videu jsme zdokumentovali, kterak 1000W Platimax dává souvisle výkon přes 1502 W. Příkon přitom činil něco pod 169 W“

    Vy jste na videu zdokumentovali vyrobu energie z vakua? Tak to jste kandidati na pristi Nobelovku! 🙂 A Enermax ma nakroceno k prodejnimu hitu milenia.

  2. V zdroji sa skoro 200W premienalo na teplo. To nie je sranda odviest pri CPU s pouzitim obrovskych chladicov. Ak sa to chladilo tymi malymi v zdroji necudo, ze zacal po chvili smrdiet.

    Prekvapive je, ze to vobec vydrzal. Velmi vela sucasne predavanych zdrojov (aj tie znackove) ma problem dodrzat specifikacie.