Asus připravuje GTX 980 Matrix Platinum s boost taktem jádra 1342 MHz

0

Hybridní GTX 980 Poseidon s chlazením kombinujícím vodní a vzduchový chladič se již dostala do prodeje, ale Asus nelení a připravuje další velmi zajímavou kartu. Tentokrát se jedná o GeForce GTX 980 Matrix Platinum ze série Republic Of Gamers, která nabídne podobný design jako starší GTX 780 Ti Matrix Platinum.

Asus GTX 980 Matrix Platinum

GTX 980 Matrix Platinum je vybavena pro tuto sérii typickým chladičem s hustým žebrováním, který je protkán 10mm heatpipe. Vzduch skrz žebra prohání dvojice ventilátorů, z nichž jeden kombinuje axiální a radiální lopatky. Samozřejmě je GTX 980 Matrix Platinum určena také pro nadšence, kteří hodlají k chlazení využít LN2. Těmto zájemcům by se mohl zamlouvat „vytápěcí“ obvod, který v tištěném spoji probíhá všemi důležitými místy a zabraňuje jejich zamrzání.

Asus GTX 980 Matrix Platinum

Na tištěném spoji dále naleznete 14fázovou napájecí kaskádu, jež se stará o napájení jádra, pamětí a již zmíněného rozmrazovacího okruhu. Základní frekvenci jádra GM204 zatím výrobce nezveřejnil, ale střední hodnota boostu by měla být nastavena na 1342 MHz. O kapacitě pamětí toho také moc nevíme, ale jejich efektivní takt by měl být 7 GHz.

 

Asus dosud nezveřejnil dostupnost ani cenu GTX 980 Matrix Platinum, ale jisté je, že co se ceny týče, budeme se pohybovat někde okolo hranice 16 000 Kč.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!