Asus připravuje „šavlozubku“ pro AM3+

0

Čas neúprosně kvapí a pomalu se blíží uvedení nové architektury společnosti AMD s kódovým označením Bulldozer. Tyto procesory se zařadí do série FX a zatím jsou všeobecně známy pouze pod označením Zambezi. O jejich výkonu se zatím jen čile spekuluje a tak snad za měsíc, kdy by se měly objevit první kousky, budeme chytřejší. Prozatím se pomalu objevují další a další základní desky s paticí AM3+, které jsou pro architekturu Bulldozer určeny.

Asus Sabertooth 990FX

Přečtěte si také:

Připravovaná základní deska Sabertooth se zařadí do rodiny TUF (The Ultimate Force). Ačkoli nová „šavlozubka“ zatím nebyla oficiálně představena, už se usmála na objektiv fotografa, takže vám nyní můžeme ukázat první snímky.

Asus Sabertooth 990FX

Asus Sabertooth je osazena vybranými komponenty Alloy Choke (kondenzátory a MOSFETy vojenské třídy), které mají vysokou životnost. Energii procesorům určeným do patice AM3+ dodává 8+2fázová napájecí kaskáda DIGI+. Dále se deska pyšní čtyřmi paměťovými sloty DDR3, které podporují paměti do až do frekvence 1866 MHz (bez přetaktování).

Asus Sabertooth 990FX AM3+

Dále jsou na desce čtyři rozšiřující sloty PCI-Express 2.0 ×16, a po jednom slotu PCIe ×4 a PCIe ×1. Naleznete zde také celkem čtyři USB 3.0 konektory, z nichž jsou pouze dva vyvedeny na I/O panel, jeden FireWire a dva eSATA porty. Disková zařízení je připojit do šesti portů SATA 6 Gb/s a dvou portů SATA 3 Gb/s. Pro síťová připojení je připraven gigabitový Ethernet a o hudební stránku se postará integrovaný 8+2kanálový zvukový čip Realtek ALC892.

Pasivy osazené na desce jsou vyrobeny ze speciálního materiálu s keramickým potahem CeraM!X. Mimo jiné bude také Asus Sabertooth vybavena BIOSem UEFI s vymoženostmi, jakými jsou například EZMode nebo MemOK. Na trhu by se deska měla objevit během příštího měsíce za nespecifikovanou cenu.

Zdroj: TechPowerUp.com, Zol.com.cn

Ohodnoťte tento článek!