Asus ROG Maximus IV Gene-Z/Gen 3: malá, ale šikovná!

0

Asus stále nezapomíná na aktuální patici LGA 1155 a vydává další základní desku, která se může pochlubit mnohými nestandardními vlastnostmi. Tou nejjasnější je zmenšený formát micro-ATX, Maximus IV Gene-Z/Gen 3 však narozdíl od předchozí verze Maxima IV dostal do vínku čipset Z68 a také dva sloty PCI-e nejnovější verze 3.0.

Deska nabídne vašemu procesoru 12-fázové napájení, své si tedy užijí i přetaktovávači. Slotů pro paměťové moduly je k dispozici „pouhá“ čtveřice, na druhou stranu mohou být moduly doopravdy rychlé (oficiálně až do DDR3-2200 MHz). Dvojice PCI-e × 16 se při zaplnění obou pozic rozdělí na 8+8, díky nové verzi 3.0 by to ale nemělo nikoho příliš trápit, na výkonu to půjde poznat stěží. Potřebujete-li připojit více zařízení do PCI-e, je zde ještě jedna pozice, ta je však pouze typu PCI-e × 4 (verze 2.0).

Pro vaše disky je zde celkem šest portů typu SATA: dvojice z nich je pak rychlého standardu SATA 6 Gb/s. Ačkoliv se přímo předpokládá použití dedikované grafické karty, deska nabízí výstup HDMI. Zvuková karta je kvalitní SupremeFX X-Fi 8+2, těšit se můžete také na rychlé porty USB 3.0.

Asus ROG Maximus IV Gene-Z/Gen 3 je plnohodnotným členem série Republic Of Gamers a jako takový samozřejmě podporuje všechny pokročilé technologie, na které si jen vzpomenete. Naneštěstí neznáme cenu ani dostupnost, snad nebudeme čekat příliš dlouho.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!