Asus ROG Xpander: chytrá volba pro 4-way SLI!

0

Japonský server Akiba se opět dostal k jednomu kousku hardware s předstihem. Tentokrát je to Asus ROG Xpander, speciální rozšíření stávající desky Asus Rampage III Extreme, které by mělo přinést podporu megalomanského 4-way SLI s plným počtem linek PCIe × 16.

Pozoruhodný vynález z dílen Asusu se zapojuje do desky skrze trojici PCIe slotů, rozšiřující Xpander pak převezme roli poskytovatele tohoto typu spojení. Na svém plošném spoji totiž nese dvojici čipů NF200, starající se o podporu SLI: v tomto případě se zájemce může těšit na plnohodnotnou čtveřici PCIe × 16, každý jeden má k dispozici 16 linek.

Deska samotná nebude tuto přídavnou parádu napájet, vlastní napájení prý bude zajišťovat čtveřice molexů s jedním šestipinem. To je tak trochu v rozporu se starší zprávou serveru NordicHardware (via Guru3D), kde Asus ROG Xpander vypadal dost odlišně (pod spodním slotem chybí černý kvádřík s bílým proužkem, současná verze již ho má; nalezneme sice 6pin, ten je však zase na dnes ukázané verzi nahrazen kondenzátorem) a těžko říct, jak se k otázce napájení stavět. Jistotu nám zřejmě dají až (případné) recenze prodejních kusů, dostupnost ani cenu však naneštěstí neznáme.

Zdroj: Akiba via ExPreview.com

Asus ROG Xpander: chytrá volba pro 4-way SLI!

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte