Asus U43SD Bamboo – Core i5 ve dřevě

0

Asus odhalil svou bambusovou novinku, notebook model U43SD, obnovenou verzi řady 14″ notebooků Bamboo Collection U43. Nově uvnitř najdete procesor Sandy Bridge. Ne že by to bylo to nejdůležitější.

šasi Asusu U43SD je vyrobeno z tmavě hnědého bambusu a broušeného hliníku. Nejde o žádnou odfláknutou konstrukci, právě naopak, dřevo prošlo důkladným průmyslovým zpracováním a bude se chovat dost možná podstatně lépe než plast.

  

Uvnitř najdete dvoujádro Intel Core i3-2310M (2,1 GHz) nebo Core i5-2410M (2,3-2,9 GHz), procesory Sandy Bridge. Ty mají vestavěnou integrovanou grafiku od Intelu a také je k nim doplněna Nvidia GeForce GT 520M s 1 GB vlastní paměti. Díky technologii Nvidia Optimus se grafiky automaticky a takřka neviditelně přepínají a výdrž na baterii tak v klidu a nevyužití výkonné grafiky stoupá až na 10 h na přítomnou osmičlánkovou baterku. Paměti pro čipy je tu až 8 GB DDR3.

  

Dále tu je až 750GB pevný disk a DVD vypalovačka nebo čtečka pam. karet. 14″ displej zobrazuje klasických 1366 × 768 px. Neměli bychom zapomenout na Wi-Fi, Bluetooth, porty USB 3.0 nebo HDMI a také 2Mpx webkameru. Na bambusovém notebooku najdete předinstalovaný operační systém Windows 7 Home Premium v 64b edici.

Bohužel neznáme informace o ceně nebo dostupnosti.

Zdroj: Asus

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda bych na tomhle Notebooku Alienware M18x rozjel opravdu vše s minimálníma lágama, parametry mluví za vše to je mi jasné, ale jaká je praxe ? u Alienware M17X jsem četl na vašich stránkách,že se zahřívá a tuďíž výkon je vpodstatě k ničemu. Chi tady říct jestli podobný problém není i u M18x a pokud ano šel by nějak vyřešit, např. chladící podložkou ? Nebo nějakým lepších, efektivnějším spůsobem ? Ptám se vás profíku ,kteří se notebookům věnujou. (Předem díky za odpověd)