Asus U46SV: konkurence k Acer TimeLineX?

0

Asus U46SV už dorazil do USA a prodává se za poměrně sympatických 879 USD. To je v přepočtu necelých 15 tis. Kč. Cenami se Asus v USA a v ČR příliš zásadně neliší, zde vás ale musím upozornit, že u nás se bude prodávat podstatně dražší konfigurace s Core i5-2520M a 750GB diskem za cenu přes 20 tis. Kč. O notebooku už jsme psali, pro připomenutí si ale zajímavý přístroj shrneme znovu:

Jde o 14″ notebook, který se chlubí zejména velmi tenkým rámečkem kolem displeje. Čtrnáctka by se tedy měla velikostně pohybovat blíže k 13,3″ notebooku. Šasi notebooku navíc měří v nejtlustším bodě jen 26 mm, notebook je docela tenký. Ne ovšem dost, aby spadal do kategorie ultrabooků.

Velikost mu kazí jen zvláštní typ kloubů displeje, díky kterému je za klouby ještě pokračování základny. Na délku tedy notebook není příliš malý. Hmotností se notebook v barvě šampaňského pohybuje lehce pod 2,2 kg, to není mnoho, uvážíte-li, že se do toho započítává, i osmičlánkový akumulátor, na který má stroj vydržet až deset hodin čistého času.

Uvnitř najdete procesor Intel Core i5-2410M na taktu 2,3-2,9 GHz s 4 GB pamětí. Na hry tu je grafická karta GeForce GT 540M. Nejen v konfiguraci výbavy je znát podobnost s řadou Acer Aspire TimeLineX. Pevný disk má kapacitu 640 GB a nechybí tu ani DVD vypalovačka. Rozlišení 14″ displeje je 1366 × 768 pixelů.

Zdroj: Laptoping.com

Ohodnoťte tento článek!