Asus uvádí zkrácenou GTX 960. Měří jen 17 cm a je určená pro mITX sestavy

0

Ihned po uvedení grafických karet řady Nvidia GTX 960 se na trhu objevila první verze určená pro mini ITX sestavy. Na svědomí ji měla společnost Gigabyte a v současné době se jedná o jednu z nejlevnějších verzí GTX 960 (viz Velký přehled modelů GTX 960: střední třída s cenou od 5500 do 6800 Kč). Společnost Asus si nechce nechat uniknout příležitost a proto oznámila nový model GTX 960 s přídomkem Mini.

Karta měří na délku pouze 17 cm, takže při osazení do základní desky formátu mini ITX nebude přesahovat přes její okraj. Jádro je o několik MHz přetaktováno a jeho frekvence činí 1190 MHz (boost 1253 MHz). 2 GB paměti GDDR5 běží na standardní frekvenci, tedy 7 GHz efektivně.

Asus GTX 960 Mini používá pro své napájení přídavný 6 pinový konektor. Základem chladiče je plochá odpařovací komora, na které je upevněn hliníkový pasiv uspořádaný do kruhového tvaru. Uprostřed tohoto pasivu je osazen jediný ventilátor. Ventilátor je kombinací radiálního a axiálního modelu a měl by nabídnout lepší průtok vzduchu při nižší hlučnosti.

 

Konektorová výbava čítá jeden port DVI a HDMI a trojici výstupů DisplayPort. Cena této mini ITX verze GTX 960 od Asusu není stanovena. Očekáváme, že se bude pohybovat zhruba kolem 6000 Kč.

Zdroj: Guru3D

Ohodnoťte tento článek!