Asus uvedl na trh druhou generaci svých PCIe karet pro Thunderbolt

0

Společnost Asus uvedla na trh očekávanou druhou generaci PCIe karet pro hardwarové rozhraní Thunderbolt. Modelová řada obsahuje dva modely ThunderboltEX II a ThunderboltEX II Dual.

ThunderboltEX II je jednoportová verze založená na čipsetu Intel DSL5320 a kromě jednoho Thunderbolt portu na ní najdeme ještě jeden vstupní konektor DisplayPortu. Dvojnásobný počet vstupů a výstupů najdeme ve dvou portové verzi ThunderboltEX II Dual, která používá čipset Intel DSL5520.

 

Obě karty podporují rozhraní Thunderbolt ve verzi 2.0, které dosahuje teoretické přenosové rychlosti 20 Gb/s přes jeden kabel. Bohužel, karty není možno zapojit jen tak do kteréhokoliv PCIe slotu a vyžadují i speciální spojení přes 9pinový TB konektor zabezpečující časovaní a další úlohy. Karty jsou tak zatím kompatibilní jen se základními deskami Asus Maximus VI Extreme, Sabertooth  Z87, Z87-Pro, Z87-Pro (V Edition), Z87-Plus, Z87-Plus (VivoMouse Edition), Z87-A, Z87-A (NFC Express Edition). Uvidíme tedy nakolik se dané řešení prosadí. První, prakticky nedostupná verze totiž moc úspěchů neslavila.

Zdroj: TechPowerUp, Asus

Ohodnoťte tento článek!