Asus uvedl ROG Rampage IV Black Edition. Černá královna bude za 12 000 Kč

0

Společnost Asus uvedla na trh další přírůstek do své rodiny desek Republic of Gamers (ROG). A tentokrát je opravdu určen pro ty nejnáročnější a taky nejmajetnější uživatele.

Rampage IV Black Edition je vybavena špičkovým čipsetem Intel X79 Express a paticí pro procesory LGA 2011. Můžete ji tak osadit těmi nejvýkonnějšími CPU z řady Core i7 a generace Ivy Bridge-E (Core i7-4820K, Core i7-4930K, Core i7-4960X), ale i staršími high-endovými modely Sandy Bridge-E (např. i7-3960X či i7-3930K).

Deska vyčnívá i v rámci série ROG, protože kromě čtveřice slotů PCI Express ×16 ve verzi 3.0 a dvojice PCIe ×1 ve verzi 2.0 na ní najdeme i osm slotů pro operační paměti. Jsou rozděleny do dvou čtveřic po obou stranách procesoru a každý z nich pojme 8GB DDR3 modul do frekvence 2800 MHz (dohromady 64 GB).

Rampage IV BE přímo vybízí k pokročilému ladění a zejména přetaktování, kvůli kterému je vybavena kvalitní napájecí soustavou (osmifázové napájení CPU, třífázové VCCSA a čtyřfázové DRAM).

Specialitou je samostatný OC panel, který můžete buď namontovat do skříně, nebo v lepším případě ponechat přímo na stole. S jeho pomocí lze ovládat otáčky ventilátorů a na displeji kontrolovat teploty a frekvenci jednotlivých komponentů.

Na desce je celkem 12 vnitřních SATA konektorů (4 × SATA 6 Gb/s, 8 × SATA 3 Gb/s). O první polovinu z nich se stará přímo čipset X79 a o tu druhou samostatný řadič ASMedia ASM1061. Další dva externí SATA konektory jsou přístupné ze zadního panelu, kde kromě 10 portů USB (6× USB 3.0) najdeme i tlačítko na rychlé smazání nastavení BIOSu.

 

Samozřejmostí je podpora současného zapojení čtveřice grafických karet GeForce nebo Radeon, gigabitová síťová karta ale i Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac) a Bluetooth (v4.0/3.0+HS) připojení, zprostředkované modulem Asus Wi-Fi Go!

Deska se rovněž chlubí osmikanálovým audio čipsetem ROG SupremeFX, který se podle výrobce vyrovná i samostatným highendovým herním zvukovým kartám. Základem jsou kondenzátory od japonského výrobce Elna a analogovo/digitální převodník Cirrus Logic CS4398 s udávaným 120dB SNR (signal-to-noise ratio). 

Asus ROG Rampage IV Black Edition bude dostupná od 19. listopadu a jako bonus je k ní přibalena hra Assassin’s Creed IV: Black Flag. Prodávat se bude, jak se na high-end patří, za zcela nelidovou cenu 500 dolarů (předobjednávky na www.newegg.com), což po přepočtu a započtení daně činí 12 200 korun.

Zdroj: TechPowerUp, Asus

Ohodnoťte tento článek!