Asus už je také v 16:9

0

Asus zareagoval na ostatní výrobce a rovněž uvádí nové LCD s poměrem stran 16:9. Společnost představuje tři nové monitory s FullHD rozlišením a úhlopříčkou 21,5-23,6 palců a jeden 18,5″ rovněž s rozlišením přejatým z televizního světa (1366 x 768).

Asus předvádí „vlastní“ technologie pro vylepšení obrazu. Dynamický kontrast neboli ASCR (Asus Smart Contrast Ratio) dosahující hodnot až 20 000:1, Aspect Control je líbivý název pro pixel mapping, tedy nedestruktivní zobrazení jiného poměru stran (třeba u her 4:3). Poslední důležitou funkcí je Splendid Video Intelligence Technology, která přináší volitelné režimy zobrazení barev (divadlo, hra, krajina, noční scéna a standard) a nemá nic společného s firemní Splendid HD.

Pokročilá správa energie by měla snížit spotřebu až o 20% oproti jiným modelům, jen je škoda, že ve stand by režimu neokopírovali konkurenci, která už nabízí i téměř nulové hodnoty. Celá série širokoúhlých monitorů VH je k dostání v provedení Piano Black a panely jsou vybaveny TN matricí. Bližší specifikace naleznete v tabulce.

Čtěte také: Test Benq G900HDA (16:9, 1366 x 768)


Zdroj: Tisková zpráva

 

Ohodnoťte tento článek!