Asus má nejošklivější, ale zároveň nejužitečnější hodinky. Měří i krevní tlak

2
Asus VivoWatch BP (HC-A04)
Asus VivoWatch BP (HC-A04)

Asus s sebou na Computex 2018 přivezl nové hodinky VivoWatch BP. Jako první z velkých výrobců spotřební elektroniky dokázal do náramkových hodinek integrovat měřič krevního tlaku. Soutěž krásy rozhodně nevyhrají, mohou ale pomoci sportovcům nebo těm se srdečními nemocemi.

VivoWatch BP mají vepředu i vzadu elektrodu pro EKG a optický snímač PPG, měření trvá jen 15 sekund. Jak přesné bude, ukážou až srovnání se zdravotnickými pomůckami. Tou hodinky rozhodně nejsou a Asus říká, že hodnoty mohou být orientační a na diagnostiku stejně budete potřebovat profesionální přístroj a lékaře.

Hodinky díky akcelerometru budou měřit i denní pohybovou a noční spánkovou aktivitu. Potěší i GPS pro přesné měření pohybu. Displej je dotykový a antireflexní, takže bude dobře čitelný i na slunci. S mobilem (Android a iOS) se párují pomocí Bluetooth. Na jedno nabití vydrží až 28 dní, pak se musí nabít v kolébce. Tělo je voděodolné (IP68), váží 35 gramů.

Asus VivoWatch BPdo Evropy zamíří v srpnu, cena bude 169 dolarů (4500 Kč s DPH).

Asus má nejošklivější, ale zároveň nejužitečnější hodinky. Měří i krevní tlak
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. „Potěší i GPS pro přesné měření pohybu“ … Ale? A nepůjde výdrž baterie do kopru? 😉
    „Displej je dotykový a antireflexní, takže bude dobře čitelný i na slunci“ … Nebude, to buďte úplně v klidu, display dobře čitelný na slunci, mají akorát „monochrom“ digitálky a kalkulačky, barevný dotykáč podobných vlastností ještě nikdo nevymyslel, dokonce ani Apple ne i když to všude vytrubuje 🙂 A jestli vyhrají soutěž krásy? Tam bych byl taky opatrný. Když existuje někdo, komu se líbí prostředí Windows 10 například, proč by se mu nemohly líbit tyhle hodinky. Je spousta lidií kteří dávají přednost účelnosti před designem 🙂