Asus vydal high-endovou herní desku Maximus VII Formula

0

Společnost Asus dnes doplnila další desku do své aktuální řady Maximus VII ze série Republic Of Gamers. Jedná se o high-endovou základní desku Maximus VII Formula s čipsetem Z97. Ta je určena zejména pro už náročnější uživatele a příznivce přetaktování a vodního chlazení.

ASUS Maximus VII Formula

Deska je sladěná v černo-červeném stylu a je pokrytá plastovým ochranným krytem, který lze samozřejmě sundat. Na zadní straně je potom pozinkovaný ocelový plát zabraňující ohýbání desky a pomocí tepelných podložek pomáhá odvádět teplo.

Deska podporuje  4. a 5. generaci procesorů (Haswell, Haswell-Refresh, Devil´s Canyon a nadcházející Broadwell). Je formátu ATX s rozměry 30,5 × 24,4 centimetru. Můžeme ji osadit čtyřmi operačními paměti DDR3 o maximální frekvenci 3300 MHz a celkové velikosti 32 GB.

O napájení se stará 10fázové digitální napájení Extreme Engine DIGI+ III s NexFET tranzistory, 60A cívkami BlackWings a 10K japonské kondenzátory. Novinkou je zde nový hybridní způsob chlazení CrossChill, to díky měděnému chladiči, který funguje na principu bězného vodního bloku a odvádí teplo od MOSFET tranzistorů. Tento chladič lze pak zapojit do vodního okruhu pomocí 1/4 fitinek. Další novinkou jsou zde dva konektory SATA Express a jeden M.2 slot.

Popis chlazení CrossChill

Najdeme tady dva PCI express 3.0 x16 sloty (v duálním režimu x8/x8), jeden PCI express 2.0 x16 pracující pouze v režimu x4, tři jednorychlostní PCI express 2.0 a jeden mini-PCI express 2.0, který je využit modulem mPCIe Combo III s technologií WiFi (standard 802.11ac) a taky Bluetooth 4.0.

Deska umožňuje zapojení až čtyř karet od Nvidie, nebo tří karet od AMD. Pokud se podíváme na rozhraní, najdeme zde deset SATA 3.0 (čtyři porty umožňují zapojení dvou SATA Express). Jedná se o herní desku takže nesmí chybět kvalitní síťovka, ani audio.

Prvně se podíváme na síťovou kartu. Jedná se o gigabitový čip Intel 1218V s programem GameFirst III a navíc mají LAN porty ochranu proti přepětí a elektrostatickému výboji. Tuto ochranu Asus nazývá LANGuard.

A nyní zvuk. Jedná se o osmi-kanálové audio s technologií SupremeFX Formula 2014. To je izolováno od zbytku desky a pomocí dalších technologií minimalizuje elektromagnetické rušení. Zvukovka je opravdu prvotřídní. Nabídne zvuk s 120dB odstupem signálu od šumu (SNR), digitální převodník Cirrus Logic CS4398 a zesilovač Texas Instrumental LM4562, který dokáže přes zadní napájet sluchátka s impedancí až 600 ohmů. Navíc použitá technologie Sonic SenceAmp umožňuje automaticky rozpoznat impedanci sluchátek zapojené do předního panelu a upravit podle toho zesilovač. Ke zvukovce je navíc dodáváno spoustu softwaru spojené s dalšími technologiemi např. Sonic SoundStage, Sonic Studio a Sonic Radar II.

SupremeFX Formula 2014

Deska má osm USB 3.0 a šest USB 2.0 s technologií TrueVolt 5V pro zajištění stabilního napětí. Výstupy na zadním panelu desky jsou následující: čtyři USB 2.0, šest USB 3.0, HDMI, S/PDIF, PS/2, DisplayPort, LAN a šest Audio Konektorů. Cena této desky, která obsahuje navíc i hru Watch Dogs, je 8060 Kč. 

 

Zdroj: TZ Asus

Ohodnoťte tento článek!