Asus vylepšuje touchpady: je libo druhý displej, nebo numerický blok?

1

Asus ukázal ZenBook Pro 14 a 15 s tímto speciálním touchpadem již na Computexu, pro nás byla premiéra nyní na Ifě. Na první pohled i první dotek jde o běžný skleněný (kvalitní) touchpad, na kterém se ale po zapnutí objeví plocha.

Rozlišení touchpadu je Full HD a může zobrazovat jednoduché aplikace typu kalendář nebo kalkulačka. Tyto aplikace se instalují z Microsoft Storu. Může ale sloužit i jako druhý displej – zatímco pracujete na hlavní obrazovce, na touchpadu běží film. Nebo obráceně. Při využívání aplikací ovšem logicky nebude fungovat kurzor.

Za všech okolností je touchpad funkční, jeho primární funkci displej nijak neomezuje. Řešení tohoto typu již výrobci párkrát zkoušeli, MacBooky mají úzký displej nad horní řadou kláves, Lenovo mělo vysouvací druhý displej. Přístup Asusu je velmi zajímavý, zarazit ho může snad jen cena. Aktuálně je toto řešení pouze v ZenBooku Pro, který se začne prodávat v nejbližší době za cenu zhruba od 40 000 Kč.

Asus ale myslel i na levnější modely a do několika zahrnul další vylepšení touchpadu: numerický blok kláves, jaký na 14″ a menších noteboocích logicky vždy chybí.

Asus vylepšuje touchpady: je libo druhý displej, nebo numerický blok?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

1 komentář