Asus Z9PE-D8-WS: serverová deska pro dvojici Sandy-Bridge-EP

0

Na kanadském webu NCIX už lze předobjednat serverovou desku Z9PE-D8-WS od firmy Asus nabízející dvě patice pro procesory LGA 2011. Cena není příliš nízká, deska stojí téměř dvanáct tisíc korun bez daně. Datum dodání není uvedeno, prodejce se však zavazuje, že hned po naskladnění Z9PE-D8-WS odešle.

Výrobce toto monstrum ukázal už na nedávném CESu, možnost předobjednávky však potvrzuje brzkou širší dostupnost. O robustní napájení se stará 14fázové Digi+ II VRM a jsou zde dva 8pinové konektory pro procesory, jeden 4pinový konektor Molex a samozřejmě 24pinový ATX.

Pro každý procesor jsou připraveny čtyři sloty DDR3 DIMM a to až do kapacity 256 GB. Na PCB je umístěno sedm rozšiřujících slotů PCI Express 3.0 ×16, z toho čtyři modré pracují v režimu ×16 a zbylé tři černé v režimu ×8. Pro připojení disků deska nabídne deset portů SATA, z nichž je šest 6Gb/s. Pro síť jsou připraveny dva konektory RJ-45 s rychlostí až jeden gigabit za sekundu. Na zadním I/O panelu najdete dva konektory USB 3.0 a šest USB 2.0, nechybí ani osmikanálová zvukovka.

Asus Z9PE-D8-WS najde využití zejména v drahých pracovních stanicích a severech. Není tedy přímým konkurentem pro EVGA SR-X, která je určena především pro nadšence či trhače benchmarkových rekordů.

Zdroj: TechPowerUp 1, 2 (více fotografií)

Ohodnoťte tento článek!