Asus začal prodávat ultimátní herní myš Spatha s 12 programovatelnými tlačítky

0

Asus nedávno uvedl novou herní myš Spatha s futuristickým provedením bočních palcových tlačítek. Je vyrobena ze slitinu hořčíku (ne celá) a má celkem 12 programovatelných tlačítek a samozřejmě spadá do herní řady Republic of Gamers.


 RGB podsvětlení kolečka a tlačítek lze také programovat – světlo může pulzovat, měnit barvu, reagovat na kliknutí či upozorňovat na stav akumulátoru myši. Funkce tlačítek a uživatelské profily se ukládají do vnitřní paměti. K myši dostanete magnetický stojánek a dva různé USB kabely (gumový a opletený).

Spatha funguje bezdrátově, ale i přes kabel, přičemž drátově nabídne rychlejší přenos signálu 2000 Hz. Na pravý palec připadá celkem 6 tlačítek, které Asus uspořádal do tvaru připomínající jeho logo oka ROG. Podle obrázků by to ani nemuselo mít vliv na ergonomii.

 

Spatha má vyměnitelné spínače OMRON (D2FC-F-7N) s životností až 20 milionů stisků a další spínače (jiný model OMRONu) jsou rovnou v balení. V bezdrátovém režimu komunikuje Spatha v pásmu 2,4 GHz. Po připojení USB kabelu poté přepne na drátový režim. Kabel je přitom upevněn tak, aby se minimalizoval jeho kontakt s povrchem stolu. Spatha má hmotnost 175 gramů a v prodeji je za 4499 Kč, což rozhodně není pro každého.

zdroj: Asus

Asus začal prodávat ultimátní herní myš Spatha s 12 programovatelnými tlačítky

Ohodnoťte tento článek!