Asus spouští záruku NBD On-site, ZenBook vám opraví druhý den u vás doma

Asus v Česku a na Slovensku spouští rozšířenou záruku NBD On-site, tedy technickou podporu u zákazníka včetně výjezdu technika (pokud je potřeba) do druhého dne. Novinka se týká nově prodaných notebooků od 1. ledna 2020 z modelových řad ZenBook, StudioBook

0

Pro herní notebooky ROG pak spouští jiný typ záruky, kdy uživatel bude mít nárok na záruční opravu i v případě pádu, odření, poškrábání, polití, elektrického přepětí či jiných náhodných událostí.V tomto případě zákazník hradí spoluúčast 20 % hodnoty opravených komponent

Obojí platí během celé zákonné záruční lhůty dvou let. Vztahují se na necelých 90 modelů ZenBooků a StudioBooků a 70 herních notebooků ROG. Po koupi se nemusíte registrovat (na což u jiných produktů, kde je to třeba, mnoho uživatelů zapomíná a o delší záruku pak přichází) a v případě problémů pak stačí vyplnit formulář na webu.

Neznamená to tedy, že druhý den automaticky přijede auto s technikem. Asus s vámi nejdříve zkusí telefonicky zjistit, zda je výjezd potřeba, nebo zda jde problém vyřešit na dálku. Ze zveřejněných podmínek vybíráme:

4. Budete požádáni, abyste autorizovanému ASUS technikovi poskytli přístup k Vaší budově, výrobkům ASUS a také elektřině, internetovému připojení, CD/DVD s ASUS ovladači (pokud bylo dodáno k výrobku) a dostatečnému a bezpečnému pracovnímu prostředí.

Tímto se Asus zřejmě jen jistí, ale technik tedy zřejmě nebude mít datovou SIM, aby si sám například stáhl ovladače.

Tip: Odešel mi monitor Dell aneb záruka NBD v praxi… jaká je?

6. Pokud jsou poškozené díly vyměněny touto službou, pak poskytujete předem souhlas, aby se vyměněné poškozené díly převedly do vlastnictví ASUSu.

Což znamená, že si nefunkční díly nebudete moci nechat.

8. Servisní balíček bude aktivován 15 dní po aktivaci zařízení. …

Z čehož vyplývá, že pokud se vám notebook náhodou poškodí druhý den po koupi, na opravu si 13 dnů počkáte.

Pro srovnání, běžná záruka u Asusu také spočívá ve vyplnění formuláře, po kterém během několika dnů přijede kurýr a notebook nebo jiné zařízení odveze do servisu. Záruka NBD je typická většinou pro dražší a firemní počítače.

Asus spouští záruku NBD On-site, ZenBook vám opraví druhý den u vás doma
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů