Asus Zenbook Prime dostane Ivy Bridge a displej s obřím rozlišením

0

Nízkonapěťové procesory z řady Ivy Bridge zde ještě nějakou chvíli nebudou, to ale nezastaví výrobce Asus, který veřejně ohlásil novou generaci ultrabooků UX31A a UX21A. O předchozí verzi Ultrabooku Asus UX31E jsme napsali recenzi.

Zdroj obrázku: Engadget.com

Označení Eltrabooku bude téměř stejné, jako u předchozí generace, proto je do názvu přidáno slovo a celý název nové generace je Zenbook Prime – označení se tedy řídí podobným pravidlem jako u androidového tabletu s klávesnicí Transformer. Vzhledově zařízení vypadá stejně jako předchozí generace UX31 a UX21, protože hlavní inovace se skrývají uvnitř přístroje. Hlavním vylepšením bude použití nové 22nm architektury Intel Ivy Bridge, dále přibude bezdrátový přenos obrazu WiDi a nová bude i u poslední generace často kritizovaná klávesnice, která navíc dostane i podsvícení. Výrobce v inovacích pokračuje a rozhodl se Ultrabooky osadit IPS panelem s rozlišením 1920×1080 (FullHD), a aby toho nebylo málo, display bude k dispozici i v matném provedení – nové Zenbooky Prime jsou tak na nejlepší cestě stát se perfektním ultramobilním zařízením pro práci kdekoliv.

 

O grafický výkon se s jistotou bude starat nová grafická karta od Intelu, HD 4000, integrovaná v procesoru. Podle zdroje Asus nepotvrdil, ale ani nepopřel možnost použití diskrétní grafiky s jádrem Kepler. U novinky byly vychytány problémy s trackpadem. Podle zprávy bude vylepšení zásadní.

Cena u 13,3″ verze bude začínat na hodnotě 1100 USD a u menší 11,6″ verze bude stát 1050 USD. O přesném termínu zahájení prodeje nejsou zatím žádné informace, příchod však můžeme čekat během několika měsíců – na dřívější datum než začátek června ale nesázejte, nízkonapěťová dvoujádra Ivy Bridge na trh půjdou podle všeho až tehdy.

Zdroj: TheVerge.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Seznam otevřených panelů zmizel, zobrazuje se až ve chvíli, kdy se počet otevřených stránek zvýší natolik, že se na řádek nevejdou. Poté se objeví také malá šipečka rozvírající dlouho očekávaný seznam, jenž je pro usnadnění orientace v záplavě webů důležitý.“

    Nedokážu pochopit jak někdo může používat horizontální panely 😀