Asus Zenbook Prime U500VZ dostane dotykový displej

0

Velmi oblíbený model Zenbook U500VZ oslavovaný především kvůli silné grafické kartě a Full HD IPS displeji přijde na trh ve vylepšené variantě. Přidána bude dotyková vrstva na displej.

O uvedení klasické varianty Zenbooku U500VZ jsme vás již informovali loni v létě. Hardwarová výbava se u novinky nijak nezměnila. Notebook nabídne procesor Intel Core i7 řady Ivy Bridge, 4 GB RAM, podporu jak klasického pevného disku, tak či dvou 256GB SSD, 15,6″ displej s Full HD rozlišením, grafickou kartu Nvidia GeForce GT 650M, tři porty USB 3.0, HDMI, mini VGA a čtečku SD karet.

Asus Zenbook

Dotykové displeje u notebooků se u výrobců stávají čím dál více populárnější od doby, kdy byly uvolněny nové „dotykům přívětivé“ Windows 8. U zařízení, kde displej nejde sklopit alespoň o 180 °, však ovládání takového displeje není příliš praktické. Uvidíme, jestli tento problém zákazníci překousnou.

 

V těchto šlépějích jde i Asus. Po přidání dotykové vrstvy přibere Zenbook 0,3 milimetru, což není žádný problém. Horší to ale bude s cenou, kterou Asus zatím neoznámil. I základní varianta tohoto ultrabooku se v současné době pohybuje okolo 54 000 Kč.

Zdroj: Liliputing

Ohodnoťte tento článek!