Asus Zenbook U500VZ: patnáct palců a GeForce GT 650M v Ultrabooku

0

Líbí se vám třináctipalcové a jedenáctipalcové Zenbooky od Asusu, jako třeba UX31A s Full HD displejem, ale přitom chcete větší, patnáctipalcový notebook s numerickým blokem na klávesnici a silnou diskrétní grafikou? Asus nyní představil novinku dělanou přesně pro vás. Nový přírůstek do rodiny Zenbooků bude mít úhlopříčku 15,6″ a na Ultrabook velmi silnou výbavu.

Asus Zenbook U500VZ

Zenbook U500VZ přebere design od svých menších předchůdců, bude tedy kompletně kovový a jeho tělo bude mít klínovitý tvar připomínající Apple MacBook Air, kromě rozměrů daných větší úhlopříčkou zřejmě k mnoha změnám nedojde. Tloušťka v nejtlustším bodě bude 19,7 mm. Zachována bude i černá, podsvícená klávesnice z druhé generace Zenbooků, ovšem s tím, že k ní přibude zmiňovaný numerický blok. Displej bude jedním z hlavních taháků U500VZ; půjde opět o matný IPS (přesněji „Super IPS+“ panel s vysokým rozlišením 1920 × 1080 bodů (Full HD).

 

Poháněn bude nový Zenbook čtyřjádrovým procesorem Core i7 od Intelu; to znamená, že nepůjde o nízkonapěťový, úsporný procesor, ale o plnohodnotný s TDP 35 nebo 45 W (Core i7-3610QM či spíše téměř identický, ale o něco úspornější Core i7-3612QM; konkrétní model oznámen nebyl). Výkonově zaostávat rozhodně nebude ani grafická karta: GeForce GT 650M od Nvidie je postavená na jádře Kepler a výkonově překonává herní grafiku střední třídy minulé generace, GTX 560M. Obě tyto komponenty potkáváme spíše ve velkých multimediálních noteboocích, jejich osazení do velmi tenkého patnáctipalcového Ultrabooku bude pro Asus asi docela slušný oříšek – už teď jsme zvědaví na teploty v zátěži. Kromě modelů s diskrétní grafikou budou zřejmě k dispozici i levnější verze s integrovanou Intel HD 4000 pro ty, kteří nechtějí hrát nic náročného a silnou Nvidii by nevyužili.

K ukládání dat by v novince měly sloužit dvě rychlá úložiště typu SSD s kombinovanou kapacitou až 512 GB, zpráva se nezmiňuje o tom, zda bude možné je zapojit do RAID0 pro ještě vyšší přenosové rychlosti. Stejně tak se nezmiňuje o plánovaných cenách ani o datu uvedení na trh, jisté je jen to, že U500VZ půjde do prodeje během podzimu a zřejmě už s předinstalovaným novým systémem Windows 8.

Zdroj: Engadget (Asus)

Ohodnoťte tento článek!