Asus Zenfone 6 bude mít 5000mAh akumulátor a programovatelné tlačítko

6

Příští týden představí Asus ve španělské Valencii svůj nový smartphone Zenfone 6. Motem tchajwanského výrobce je tentokrát Defy Ordinary, tedy něco jako Odliš se. Na sociálních sítích už pomalu pouští některé informace, takže můžeme shrnout, co zatím víme. A možná se objeví dokonce dva nové modely, Zenfone 6 a Zenfone 6Z.

Novinku bude pohánět čipset Snapdragon 855 od Qualcommu, tedy aktuálně nejvýkonější procesor na 7nm technologii. Stejný je například v americké verzi Galaxy S10+. Z výbavy se Asus pochlubil několika prvky, které ostatní výrobci často ignorují.

Bude zde hybridní šuplík na tři nanoSIM, nebo dvě nanoSIM a jednu microSD, nepřijdete o sluchátkový jack ani o notifikační diodu. A vedle ovladače hlasitosti a odemykacího tlačítka bude ještě jedno nazvané Smart Key. Jeho funkce je zatím neznámá, u jiných telefonů spouští kameru (Sony) nebo hlasového asistenta (Samsung). Ideální by bylo, kdyby šlo tohle tlačítko plně konfigurovat.

Asus ZenFone 6 leak1
Asus ZenFone 6

Podle dalších uniklých informací bude mít novinka 6,6″ OLED displej s rozlišením Full HD a až 512GB úložiště. Spekuluje se také o obří 5000mAh baterii. Pokud chce Asus zkusit prorazit nadvládu čínských (a jednoho korejského) telefonů, bude muset přijít s něčím pořádným.

Na renderu je vidět displej až úplně ke krajům, v horní části je naznačen pouze reproduktor. Přední kamera tak buď chybí, nebo bude mít telefon nějaký výsuvný mechanismus. Zadní kamery by měla mít 48 Mpx a 16 Mpx.

Telefon s názvem Zenfone 6 již Asus prodával, bylo to v roce 2014. Protože ale modely neodlišuje letopočtem (jako Samsung), ale jen složitějším kódovým názvem, může se to plést. Podle vyjádření Asusu to není takový problém, neboť původní ZenFone 6 je už pět let starý. Příští rok má ale Asus šanci se z toho vymanit, neboť žádný Zenfone 7 ještě nebyl. Přesnou podobu a parametry se dozvíme 16. května večer ve Valencii a redakce Cnews bude při tom.

Asus Zenfone 6 bude mít 5000mAh akumulátor a programovatelné tlačítko
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 16 hlasů

6 KOMENTÁŘE

 1. Asus rozhodně není špatný, mám ZFM M1 Pro, výdrž opravdu dobrá, systém stabilní nicméně pořád čekám na aktualizaci na A 9, bohužel zatím jen ve „vybraných regionech“ tak mám nějak obavu aby v ČR vůbec vyšel. Čekal jsem větší pokrok když mě navnadili častou aktualizací a najednou toto. Onen termín „vybrané regiony“ působí dost odpudivě. No a pokud nevydají minimálně devítku tak příští mobil určitě nebude Asus, to si můžu pak pořídit třeba číňana Ulefone a vyjde to pomalu nastejno….

 2. POZOR!! Mám Asus Zenfone 5 ZE-620KL a jsou velké a vleklé problémy s firmwarem, které Asus buď nechce nebo není schopen řešit.
  Namátkou po upgradu na Android 9 koncem min. roku: dlouhodobé problémy s oběma foťáky, kamerou (video zrnité, příliš komprese), automatická regulace jasu na zabití (pořád padá na minimum), v podstatě nefunkční proximity senzor a tak bych mohl pokračovat. Na fóru jen sliby, na novou verzi fw čekáme již skoro dva měsíce (a to ta minulá přes sliby v podstatě nic moc nevyřešila).
  Za mě nebrat, už bych si Asus telefon nikdy nekoupil, teď pošilhávám po S10e, ale odrazuje mě čtečka na boku a ten Bixby co nejde zcela deaktivovat.

 3. Bude zde hybridní šuplík na tři nanoSIM, nebo dvě nanoSIM a jednu microSD, nepřijdete o sluchátkový jack ani o notifikační diodu.
  —————————————————————————————————————————————————————-

  Tak ty Tři SIM a 5000mAh baterie ( jen nebude uživatalsky vyměnitelná), to je super. Takový chytrý telefon bych bral . Všude jsou jen Dual-Simy .