Asus zveřejnil specifikace svého líbivého VivoPC představeného na Computexu

0

Na nedávno proběhlé výstavě Computex představil Asus svůj nový HTPC systém s označením  VivoPC. V průběhu veletrhu ještě nebyly dostupné podrobnější specifikace a některé z nich uvádí Asus nyní na své webové stránce.

Z hlediska designu velmi povedené tělo počítače má rozměry 19 × 19 cm a výšku 5,6 cm. V jeho útrobách najdete procesor od Intelu s integrovaným grafickým jádrem (konkrétní model Asus zatím neuvedl). Základní deska obsahuje dva sloty pro paměťové moduly DDR3 s maximální kapacitou 8 GB a dohromady tedy může být PC vybaven 16 GB operační paměti.

VivoPC je přizpůsoben pro montáž HDD nebo SSD disku s rozhraním SATA (SATA III) o velkosti 2,5 nebo 3,5″.  Z hlediska připojení disponuje síťovou kartou s rychlostí 100 Mb/s, Wi-Fi modulem v nejnovější specifikaci 802.11ac (včetně starších a/b/g/n) a Bluetoothem ve verzi 4.0.

 

Na zadním panelu počítače najdeme kromě portu LAN obrazové výstupy VGA a HDMI, dva porty USB 3.0, čtyři porty USB 2.0, S/PDIF a tři audio (jack) výstupy šesti kanálové zvukové karty. Součástí konstrukce jsou i integrované reproduktory SonicMaster.

 Disk a operační paměť je možné lehce vyměnit po odklopení horního víka.

Počítač bude dostupný na podzim za zatím nespecifikovanou cenu.

Zdroj: uk.hardware.info, press.asus.com

Ohodnoťte tento článek!