Chystaná herní konzole Atari VCS se začne prodávat až v roce 2019

5
Atari VCS
Atari VCS

Atari chce po čtvrtstoletí uvést novou herní konzoli, ale její kampaň zatím není moc přesvědčivá. Loňské představení firma na poslední chvíli odvolala. V březnu na Game Developers Conference vystoupila s tím, že konzole se nebude jmenovat Ataribox, ale Atari VCS a že v dubnu oznámí datum předprodeje. Skutečně se tak stalo… až poslední dubnový den.

Včera firma sdělila veřejnosti, že 30. května 2018 spustí kampaň na Indiegogo. Spolu s tím prozradí také informace o výbavě konzole. Na Twitter se pochlubila i videem z prototypu, na kterém jeden z inženýrů hraje klasiku Centipede z roku 1982.

Konzole bude na Indiegogo k dostání od 199 dolarů. Chystá se časově omezená akce s dřevěnou krabicí, standardně bude VCS dostání v černé. Atari spolupracuje s AMD na dodání upraveného APU (podobně jako u Xboxu One a PS4), přesné specifikace ale zatím neznáme.

VCS bude podporovat rozlišení 4K, HDR a 60 fps, ale to se může týkat spíš videa, protože bude sloužit i jako multimediální přehrávač. Úložiště půjde rozšířit, konzole nabídne USB 3.0, dvoupásmovou Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Systémem bude Linux, na kterém poběží na moderní (a nativní) hry. Součástí však bude též Atari Vault s více než stovkou starších her jako Asteroids, Breakout nebo třeba onen zmíněný Centipede.

K Atari VCS půjde připojit moderní gamepad i retro joystick. Špatnou zprávou je, že konzole se k prvním zájemcům dostane až na jaře 2019.

Galerie Atari VCS

Chystaná herní konzole Atari VCS se začne prodávat až v roce 2019
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 5 hlas/ů

5 KOMENTÁŘE