ATI Catalyst 7.12 vydány

0
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jsem šťastným majitelem karty GeForce 8800GTS 512MB od firmy Gigabyte a výkon je opravdu excelentní a zatím jsem s ní absolutně spokojen. Co by do hlučnosti, tak karta po startu PC prvních cca 7sec běží na plné otáčky a hluk je opravdu silný připomínající rozjíždějící se V8 Audinu, která ještě překonává aerodynamický odpor, nýbrž po 7sec jak když utne. Karta splýva s tichými Noctuami v casu a krásně tichým zdrojem. V zátěži je hluk mírne vyšší, ale i tak je hladina hluku velice nízko.

  2. Kdo ví jak 8800 GTS testovali. Jestli dostali nějakou kartu, kterou už testovalo už více testerů, mohla se nějak poškodit, protože každý sundá chladič. problémem by také mohla být špatná nebo špatně nanesená teplovodivá pasta, která by vedla k vyším teplotám jádra a tudíž i vyšších otáček větráku.

  3. Vzhledem k tomu, že 8800GTS512 má defaultní pracovní teplotu 83°C (jde změnit editací VGA BIOSu a bude to součástí nového NiBiToru), tak buď XFX si nastavila sama velmi nízkou pracovní teplotu chipu -> zbytečně vysoké otáčky ventilátoru, anebo to už někdo zeditoval a nevrátil to na defaultní hodnotu.

  4. Mam 8800GTS 512 od Gainwardu a naopak mne prekvapilo ze neni vubec slyset ani po 5 hodinach hrani. Docela bych uvital trochu progresivnejsi zvyseni otacek podle teploty, protoze takhle ma 52° v klidu. Pri zatezi jsem to nemeril ale na kovu chladice se da udrzet ruka. Kdyz nastavim otacky napevno na 50% kdy akorat zacina trochu sumet, ma v klidu 44°.
    Dynamicky rizeni otacek je vec BIOSu GK a kazdej vyrobce to asi bude mit nastaveny jinak.

  5. Ja si poridil BFG verzi(od vyroby pretaktovana) a teplota se mi zda dost vysoka. Rivatuner moc s touhle kartou nespolupracuje a tak pouzivam Everest Ultimate, ktery jako jediny dokaze merit teplotu… v klidu to ma 72C stupnu. A to na to zene vzduch predni 12cm vetrak. Hlucny to neni. Naopak me vadi, ze ta karta docela pece a vetrak jede furt vlastnim tempem a vubec ho vysoky teploty nezajimaj.
    Jinak co se vykonu tyce tak karta je to skutecne ultimatni. Vsechny hry jedu na max detaily a nejaky to vyhlazovani k tomu – pri 2560×1600. Kdyz to srovnam s 1920×1200 tak ten rozdil je neskutecnej.

  6. Jsem spokojeným majitelem karty BFG GF8800GTS 512MB DDR3 OC, karta je v klidu bezhlučná, v zátěži nepřehlučí Freezer 7 Pro na 1700RPM. Původní ASUS 8800GTS 320MB G80 byla nejhlučnější součástkou mého PC, teď jsou to pevné disky. A to mám otevřenou skříň a na ticho si potrpím 🙂