Atom + GMA 500 za 27 000 Kč?

0

O Vaiu X od Sony jsme už psali. Tenkrát jsme si nebyli jistí, jaké hardwarové parametry bude ultratenký 11″ notebook mít, dnes to víme.

V supertenké konstrukci z uhlíkových vláken s displejem o úhlopříčce 11,6″ se prý skrývá nakonec pouze Intel Atom, Ovšem ve verzi Z550 pracující na 2 GHz, což už je vcelku použitelná rychlost. Procesor nám tu starosti nedělá, grafická karta GMA 500, neschopná ani rychlého vykreslování 2D obrazu, už ano. RAM je 2 GB DDR2, Osazeno je SSD o kapacitě 128 GB, mechanika chybí. Nízký výkon je vykoupen exkluzivitou a vysokou výdrží. Ačkoliv…

Baterie o kapacitě 31 Wh to celé sráží. Výdrž se dostane na 3-4 hodiny a to je vše. Vzhledem ke hmotnosti 690 g je to ale odpustitelná hodnota. Notebook je ovšem dodáván s přídavnou baterii, která výdrž posune až na 14 hodin, ale je zase tlustší než celý notebook.

Operační systém je Windows 7 Home Premium. Dostupné barevné kombinace jsou, jak je patrno z obrázku, béžová a černá.

Notebook je opravdu extrémně tenoučký a lehký, k dobré kvalitě zpracování a multidotykovém touchpadu asi není třeba se zmiňovat. Co ovšem zarazí, je cena. Notebook s přídavnou baterií a předinstalovanou Verizon 3G kartou se prý bude prodávat od $1.299, tedy v přepočtu přes 27 000 Kč bez DPH (v USA!). Nedoporučuji ke koupi, rozměry jsou hezká věc, ale nepoužitelný výkon za takto astronomickou cenovku – to se příliš nevyplatí.

Zdroj: engadget

Ohodnoťte tento článek!