Atom ve Windu na 2,385 GHz

0

Přetaktování minibooků se stává stále více populárním, a to především díky jejich velmi dobré finanční dostupnosti. Zatímco ještě před nedávnem byl nejčastějším objektem modderů a taktovačů některý z modelů z rodiny Eee PC společnosti Asus, nyní se do obliby stále více dostává Wind U100 od MSI. Není drahý, uvnitř je díky jeho desetiplacové úhlopříčce dostatek místa pro všeliké vestavby a navíc díky nejnovějšímu BIOSu podporuje přetaktování oficiálně.

Tip: prohlédněte si grafy námi přetaktovaného MSI Windu na frekvenci 2 GHz.

Skupina Team Australia se nespokojila s běžně dostupným přektakováním na frekvenci 2 GHz a po chvíli krátkého zápasu vytáhli vestavěný Intel Atom na téměř neuvěřitelnou frekvenci 2,385 GHz.

Pokud teď jásáte a chystáte se přetaktovávat i svůj Wind, zabrzděte: abyste se dostali na stejnou frekvenci, musíte si pořídit trochu speciální výbavu a také dostatek tekutého dusíku. Team Astrailia vymontoval desku z notebooku, na procesor usadili měděný komín a osadili jej 2 GB DDR 667 MHz paměťmi od Kingstonu. O zbytek přetaktování, tedy o zvednutí násobiče na 12x, se postaral oficiální přetaktovávací software od MSI.

Zdroj: XtremeSystems Forums

Ohodnoťte tento článek!