Aukce se znovu odkládá. ČTÚ o dva týdny prodlouží veřejnou konzultaci podmínek

0

Český telekomunikační úřad včera oznámil, že veřejnou konzultaci k podmínkám aukce prodlužuje o 14 dní. Původně mělo připomínkování trvat měsíc, a to od 8. dubna do 8. května, nově tak může veřejnost promluvit ke stávajícímu návrhu až do 22. května 2013.

TIP: ČTÚ vyhlásil nové podmínky aukce kmitočtů, 4. operátor má místo jisté

Drobné zdržení odsune i celou aukci. Každý další odklad hraje do karet současným operátorům. Ti teoreticky aukci ani nepotřebují a další roky by se mohli zabetonovat ve stávajících pásmech. I v současných přídělech už Telefónica nebo T-Mobile spouští síť LTE, o kterou jde v dražbě především.

 

Druhá aukce výrazně nahrává potenciálnímu čtvrtému operátorovi, ČTÚ mu vyhradil prostor v pásmech 800 i 1800 MHz a ještě časově a spektrálně znevýhodnil stávající držitele frekvencí. S tímto návrhem je spokojená Kellnerova PPF, ale Telefónica, T-Mobile a Vodafone budou pravděpodobně chtít podmínky upravit.

Úřad je totiž vypracoval s ohledem na nedostatečnou konkurenci na mobilním trhu a vysoké ceny za služby. I proto letos operátoři pustí do své sítě virtuály a přišli s „cenovými revolucemi“. S těmito ústupky by jim už národní regulátor nemohl diktovat pravidla a operátoři by naopak mohli u soudu nařknout úřad ze záměrného znevýhodňování.

Zdroj: ČTÚ

Ohodnoťte tento článek!