Auta s umělou inteligencí od Googlu už najela milion kilometrů. Umí nové triky

0

Google se před pár hodinami pochlubil, že jeho autonomní vozy najely 700 000 mil (1 126 541 km). S každým dalším kilometrem se inteligence aut stále zlepšuje. Kolem sebe najednou sledují stovky různých objektů, což by sám člověk nedokázal, a dokáží na ně včas reagovat.

Firma tvrdí, že vůz dokáže zareagovat na chodce, kteří přeběhnou silnici na nevyznačeném místě. Umí sledovat cyklisty a rozumí jejich gestům, pokud chtějí odbočit. Problémem nejsou ani zaparkovaná auta a dodávky, které stojí v cestě. Auto pochopí také člověka, který na přechodu nebo křižovatce řídí dopravu.

 

Google zveřejnil efektní ukázku toho, co všechno auto při jízdě vidí. Jak rozpozná ostatní pohybující se objekty, jak vidí všechny značky i dopravní kužely, které omezují provoz, nebo zmíněného nevyzpytatelného cyklistu.

Společnost ale také přiznává, že auta ještě nejsou plně připravená jezdit sama za všech podmínek, ještě prý zbývá vyřešit několik problémů. Google je však neupřesnil. Vše se ještě pokusí natrénovat v dalších ulicích Moutain View, než vozy pustí do dalších měst.

Ohodnoťte tento článek!