Autem, nebo autobusem? Jednoduchý simulátor vás nechá projet celými Google Mapami

0

Katsuomi Kobayashi z japonského vývojářského studia Frame Synthesis napsal jednoduchý simulátor auta a autobusu, se kterým můžete jezdit na libovolném místě světa. Silnice totiž tvoří skutečné mapy od Googlu. Na vozidlo vidíte z ptačí perspektivy podobě jako v prvních dílech herní série GTA.

2D Google Driving Simulator
2D Google Driving Simulator

Simulátor je napsaný v jazyku Haxe (postavený na JavaScriptu), využívá fyzikálního enginu Box2D a samozřejmě také Google Maps API. Funkce jsou hodně jednoduché. Zvolíte typ vozidla, umístění, přiblížení mapy a můžete jezdit.

Nečekejte žádné pokročilé funkce. Auto se nemusí držet pouze silnic, ale vyjet s ním můžete i na střechy nebo přes jezera. Při odbočování můžete používat blinkry, ale není k tomu důvod. Kobayashi na hře pouze demonstruje, co vše se dá s otevřeným mapovým API provést. Šikovnější tvůrce by se mohl inspirovat skutečně vytvořit jednoduchou hříčku ve stylu GTA.

 

via Reddit

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mam 8 OCZ diskov (4xvertex3, 2xVertex4, a 2xVertex2). Nikdy ziadny problem, imho vyborne SSDcka, vo svojej dobe vzdy na spici vykonu za dobre ceny. Horror stories na inete sposobene bohviecim ma nechavaju chladnym.